Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Trajánův most - XXL pamětní ražba zušlechtěná ryzím zlatem
Trajánův most - XXL pamětní ražba zušlechtěná ryzím zlatem Trajánův most - XXL pamětní ražba zušlechtěná ryzím zlatem

Trajánův most - XXL pamětní ražba zušlechtěná ryzím zlatem

Most, který byl ve své době s délkou 1135 m největším soudobým mostem

Skladem
3 990 Kč
 • XXL průměr 120 mm dává vyniknout každému detailu
 • Zušlechtěno ryzím zlatem
 • Robustní sběratelský box
 • Číslovaný certifikát pravosti
 • Limitovaná edice pouhých 500 exemplářů
 • Exkluzivně v distribuci u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Pamětní ražba o průměru impozantních 120 mm umožňuje vyniknout každému detailu tohoto uměleckého díla zušlechtěného ryzím zlatem.Exkluzivní ražba s vyobrazením Trajánova mostu, který byl ve své době s délkou 1135 m největším soudobým mostem. Jedinečná produkce Královské dácké mincovny v ČR (Monetăria Regatului Dacia) exkluzivně distribuovaná společností Moje Mincovna CZ. Tato exkluzivní ražba je přísně limitována pouhými 500 exempláři pro celý svět. 

Trajánův most, také známý jako Trajanův most přes Dunaj, byl jedním z největších starořímských inženýrských počinů své doby. Stavba mostu byla zahájena v roce 103 n. l. na příkaz římského císaře Trajána. Hlavním účelem stavby bylo umožnit přesun římských vojsk do Dácie během Dáckých válek. Most byl navržen řeckým architektem Apollodórem z Damašku, který byl známý pro své inovativní a odvážné konstrukční metody. Byl postaven z kamene a dřeva a skládal se z 20 oblouků, z nichž každý měl rozpětí přibližně 30 metrů. Jeho celková délka byla asi 1 135 metrů a šířka 15 metrů, což z něj činilo v té době nejdelší most na světě. Trajánův most nejenže pomohl Římanům v Dáckých válkách, ale také sloužil jako významná obchodní trasa mezi provinciemi na severu a jižní částí Římské říše. Navzdory své vynikající konstrukci byl most nakonec zničen za účelem ochrany před vpádem nepřátel do římského území, což se stalo na konci 3. století n. l.  Tento most je významným příkladem římského inženýrství a stavebního umění a je považován za jeden z největších inženýrských úspěchů starověku. Jeho zbytky stále existují a nachází se na hranici mezi Srbskem a Rumunskem.

Ražba je uložena v robustním sběratelském boxu s číslovaným certifikát pravosti pro důstojnou prezentaci.

Specifikace

Rok 2023
Limitace 500 ks
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 405,5g
Průměr 120 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Parciální zušlechtění ryzím zlatem
Mincovna Monetăria Regatului Dacia
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit