Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí
Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí

Třicetiletá válka - unikátní sada historických mincí

Historické mince staré téměř 400 let, které pamatují legendární konflikt mezi katolíky a protestanty

Skladem
7 990 Kč
 • Téměř 400 let staré mince
 • Mince s vysokým obsahem stříbra
 • Originální mince z dob třicetileté války
 • Certifikát zaručující pravost a původ mincí 
 • Příběhová karta zcela ZDARMA
 • Luxusní sběratelský box

Detailní popis

Exkluzivní set historických mincí z dob Třicetileté války. Historické mince staré téměř 400 let, které pamatují vleklý konflikt mezi katolíky a protestanty. Všechny mince jsou raženy do stříbra a i přes fakt, že se jedná o historické mince, jsou v dobré kvalitě zachovalosti. 

Tato sada mincí s obsahem stříbra je připomenutí historické éry, památka na vůdce a události, které formovaly naši historii. Mince představují příběhy Zikmunda III., Matyáše II., Gustava II. Adolfa a každá z nich vypráví o odvaze, konfliktech i změnách.

Mince jsou symbolem doby, která ukázala, jaký dopad může mít válka na lidské dějiny, a připomínají nám důležitost míru a porozumění mezi národy. Na počátku 17. století se Evropa chvěla v základech, rozervaná jedním z nejkrvavějších konfliktů, který se zapsal do historie jako Třicetiletá válka. Tento konflikt měl své kořeny v náboženských, politických a dynastických rozporech. Válka byla více než jen řetězec bitev; byla to doba transformace, politických intrik, a neuvěřitelných lidských příběhů. Představovala konflikt ideologií, náboženství a národních identit, který významně formoval moderní Evropu. Tato sada mincí s obsahem stříbra je připomenutí historické éry, památka na vůdce a události, které formovaly naši historii. Mince představují příběhy Zikmunda III., Matyáše II., Gustava II. Adolfa a každá z nich vypráví o odvaze, konfliktech i změnách.

Třicetiletá válka začala v roce 1618, když došlo k incidentu známému jako Druhá pražská defenestrace. Tento čin, při němž byli z oken Pražského hradu vyhozeni císařští místodržící, vedl k sérii událostí, které vyvrcholily vypuknutím jednoho z nejdelších a nejkrvavějších konfliktů v evropských dějinách. Příběh začíná několik let před touto událostí. Prostřednictvím tzv. Rudolfova majestátu z roku 1609 garantovala vláda císaře Rudolfa II. náboženskou svobodu protestantským obyvatelům Českého království. Po smrti Rudolfa však nastoupil na trůn jeho bratr Matyáš, který byl vůči protestantismu mnohem méně tolerantní. Jeho vláda zahájila rekatolizaci země, což vedlo k rostoucí nespokojenosti mezi protestantskou šlechtou. Napětí vyvrcholilo, když byl uzavřen protestantský kostel v Broumově a stržen kostel v obci Hrob. Protestantská šlechta vinila císařské místodržící, a proto svolala na 23. května 1618 jednání na Pražském hradě. Na toto setkání dorazili císařští místodržící Vilém Slavata z Chlumu a Jaroslav Bořita z Martinic a také sekretář Filip Fabricius. Ti byli konfrontováni a obviněni ze zrady. Po krátké a napjaté debatě byli Slavata, Martinic a Fabricius vytlačeni z oken Pražského hradu. Naštěstí pro ně pád z třetího patra neznamenal smrt – dopadli do hlubokého hradního příkopu plného odpadků, a díky tomu pád přežili. Tento čin však měl dalekosáhlé důsledky. Následující den protestantští šlechtici vytvořili „Defenzivní alianci“, spojenectví proti císaři a jeho politice rekatolizace.

Tak byl položen základní kámen pro třicetiletou válku. Co začalo jako náboženský konflikt v Českých zemích, se rozrostlo do obrovského vojenského konfliktu, do kterého se zapojilo mnoho evropských mocností. Ačkoli byly důvody války složité a mnohostranné, defenestrace byla jiskrou, která tento požár zažehla.

Mince jsou bezpečně uloženy v luxusní sběratelské etuji společně s certifikátem autentičnosti a příběhovou kartou zcela ZDARMA.

Specifikace

Země původu Maďarsko, Livonsko, Polské království
Rok 1609-1634
Nominální hodnota 1 denár, 1 solidus, 3 polker
Kov Stříbro (Ag)
Hmotnost 0,5 - 1,1 g
Průměr 14 - 19 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
Balení Dárková krabička, ochranná plastová kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit