Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Česká vlajka - 1/10 oz ryzího zlata
Česká vlajka - 1/10 oz ryzího zlata Česká vlajka - 1/10 oz ryzího zlata

Česká vlajka - 1/10 oz ryzího zlata

Symbol české státnosti a národní identity v ryzím zlatě

Skladem
16 900 Kč
 • 1/10 unce ryzího zlata 999,9/1000
 • Číslovaný certifikát pravosti 
 • Limitace pouhých 300 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Unikátní pamětní ražba z 1/10 unce ryzího zlata 999,9/1000 oslavující Vlajku české republiky. Tato prestižní ražba je striktně limitována pouhými 300 exempláři pro celý svět. Každý kus je individuálně zkontrolován Českým puncovním úřadem, což Vám poskytuje garanci ryzosti drahého kovu. 

Státní symboly již celá staletí reprezentují existenci a historický vývoj státu. Lidé díky nim vyjadřují hluboké názorové přesvědčení, věrnost a příslušnost své zemi a jejím tradicím. Jedním z nejpoužívanějších státních symbolů je vlajka, kterou vidíme hrdě vyvěšenou nejčastěji ve dnech svátků, během voleb, při mezinárodních sportovních utkáních a dalších významných událostech.

Přesnou podobu vlajky stanoví zákon a stejně tak jsou jasně daná pravidla pro její používání. Vlajka se například nikdy nesmí dotknout země a používat se smí jen vhodným a důstojným způsobem. Pokud je spuštěná do půlky stožáru neboli na půl žerdi, znamená to symbol smutku.

Autor české vlajky, Jaroslav Kursa, vypracoval celou sbírku návrhů na její vzhled. Byl to tichý a velmi pracovitý umělec. O autorství vlajky se však vedly spory a některé prameny uváděly jako jejího tvůrce akademického malíře Jaroslava Jakeše, který předložil velmi podobný návrh.

Averz ražby Vlajka České republiky je nádhernou uměleckou synergií našich národních symbolů. Do třech polí státní vlajky, která geometricky dělí mincovní plochu, je nápaditě zakomponována hlava českého lva a lísteček našeho národního stromu, lípy.

Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 30 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Jedinečné umělecké dílo z produkce ryze české Bohemia mincovny je dodáváno v luxusním sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem původu a je exkluzivně distribuováno společností Moje mincovna CZ.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 30 Tolar Čechie
Limitace 300 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 1/10 oz
Průměr 16 mm
Kvalita Proof-like
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit