Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Česká vlajka, zlatá pamětní ražba, Proof
Česká vlajka, zlatá pamětní ražba, Proof Česká vlajka, zlatá pamětní ražba, Proof

Česká vlajka, zlatá pamětní ražba, Proof

Symbol české státnosti a národní identity v 0,5g ryzího zlata

Skladem
3 990 Kč

 

  • 0,5 g unikátní ražby z ryzího zlata
  • nejvyšší kvalita ražby Proof
  • elegantní box
  • číslovaný certifikát autentičnosti

Detailní popis

Pamětní ražba české vlajky, která je jedním z nejvýznamnějších symbolů české státnosti a národní identity v 0,5g ryzího zlata 999/1000. Zlatá ražba je vydána tradiční ryze českou Bohemia mincovnou a je exkluzivně distribuována společností Moje mincovna CZ.

Státní symboly již celá staletí reprezentují existenci a historický vývoj státu. Lidé díky nim vyjadřují hluboké názorové přesvědčení, věrnost a příslušnost své zemi a jejím tradicím. Jedním z nejpoužívanějších státních symbolů je vlajka, kterou vidíme hrdě vyvěšenou nejčastěji ve dnech svátků, během voleb, při mezinárodních sportovních utkáních a dalších významných událostech.

Přesnou podobu vlajky stanoví zákon a stejně tak jsou jasně daná pravidla pro její používání. Vlajka se například nikdy nesmí dotknout země a používat se smí jen vhodným a důstojným způsobem. Pokud je spuštěná do půlky stožáru neboli na půl žerdi, znamená to symbol smutku.

Autor české vlajky, Jaroslav Kursa, vypracoval celou sbírku návrhů na její vzhled. Byl to tichý a velmi pracovitý umělec. O autorství vlajky se však vedly spory a některé prameny uváděly jako jejího tvůrce akademického malíře Jaroslava Jakeše, který předložil velmi podobný návrh.

Averz ražby Vlajka České republiky je nádhernou uměleckou synergií našich národních symbolů. Do třech polí státní vlajky, která geometricky dělí mincovní plochu, je nápaditě zakomponována hlava českého lva a lísteček našeho národního stromu, lípy.

Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 20 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 20 Tolar Čechie
Limitace 2000 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 13,92 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit