Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Život Karla IV.
Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV.

Život Karla IV.

Skladem
1 490 Kč
 • ryzí zlato 999,9/1000
 • nejvyšší ražební kvalita Proof
 • úspora 500 Kč z běžné ceny cihličky
 • certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • elegantní sběratelské album zdarma
 • exkluzivně vydáváno ryze českou Bohemia mincovnou

Detailní popis

Korunovace Karla IV. českým králem byla jednou z nejzásadnějších událostí nejen v životě Karla IV., ale zároven i v dějinách Českého království, pro které znamenala začátek jednoho z nejskvělejších období.

Pamětní cihlička ražená do 1/100 unce ryzího zlata 999,9/100 v nejvyšší numismatické kvalitě Proof na svém averzu zobrazuje vrcholný moment korunovačního obřadu, kdy pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic vkládá korunu svatého Václava na hlavu Karla IV., jako symbol moci, práv i povinností.

Obřad proběhl 2. září 1347 v přestavované katedrále sv. Víta na Pražském hradě a Karel IV. se tak stal králem svého milovaného Českého království.

Rubová strana cihličky pak nese originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní cihlička Karel IV. - Korunovace otevírá exkluzivní kolekci Život Karla IV. Objednáním pamětní cihličky Karel IV. - Korunovace si otevíráte fascinující kolekci Život Karla IV. Další pamětní cihličky z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů mincí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1500 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní cihličku Karel IV. – Korunovace z kolekce Život Karla IV., která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 1490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci cihliček Život Karla IV., kdy budu jednotlivé cihličky dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto cihliček můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení cihličky. Stejně tak mohu odběr Život Karla IV. kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

 

Pamětní cihličky z čistého zlata v jedinečné sbírce Život Karla IV. připomínají nejdůležitější momenty života císaře a krále Karla IV. Významné stavby, za jejichž vznikem stál, ale i osobnosti, které zásadně ovlivnily jeho život a určili jeho směřování na nejvyšší světský post tehdejší Evropy. Kolekce cihliček z ryzího zlata vzdává hold zlatému věku našich dějin. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní zlaté cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího zlata 999,9/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány ryze českou Bohemia mincovnou.


Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album se třetí cihličkou sbírky pro důstojné uložení Vašich numismatů,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit