Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Život Karla IV.
Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV.

Život Karla IV.

Nejdůležitější životní milníky největšího Čecha na pamětních cihličkách z ryzího zlata

Skladem
990 Kč
 • Oficiální cihlička ze zlata nejvyšší ryzosti
 • Nejvyšší kvalita ražby Proof
 • Díky vašemu slevovému kupónu ušetříte 1000 Kč z běžné ceny cihličky
 • Certifikát autentičnosti přiložen 
 • Elegantní sběratelské album zdarma
 • Exkluzivně ryze českou Bohemia mincovnou

Detailní popis

Gratulujeme k využití Vašeho věrnostního slevového kupónu, díky kterému získáváte slevu celých 1000 Kč na oficiální cihličku z ryzího zlata!

Oficiální cihlička ražená do ryzího zlata 999,9/100 v nejvyšší kvalitě vzdává hold svatováclavské koruně, nejvzácnějšímu klenotu naší země. Slavná koruna byla zhotovená v roce 1346 na přání Karla IV., který s ní byl o rok později v katedrále sv. Víta slavnostně korunován na českého krále. Karel IV. nechal novou korunu zasvětit prvnímu patronu českých zemí, svatému Václavovi.

Svatováclavská koruna je vyhotovena z 21 až 22 karátového zlata. Je osázena 96 drahokamy, kromě jiného ji zdobí jedny z největších safírů na světě. Na kráse jí přidává 20 perel. Karel IV. věnoval korunu prvnímu patronu země sv. Václavovi a zanechal ji, jako korunu státní, ke korunovaci dalších českých králů, svých nástupců na českém trůně. Snad až do konce svého života (1378) ji však nechával upravovat a doplňovat nejvzácnějšími drahými kameny, jež se mu podařilo získat. A tak se koruna vyvíjela do své konečné současné podoby. Svatováclavská koruna je v současné době společně s dalšími korunovačními klenoty uložena v korunní komoře chrámu svatého Víta na Pražském hradě.

 

Pamětní cihlička Karel IV. - Svatováclavská koruna otevírá exkluzivní kolekci Život Karla IV. Objednáním pamětní cihličky Karel IV. - Svatováclavská koruna si otevíráte fascinující kolekci Život Karla IV. Další pamětní cihličky z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů mincí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1 500 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

 

ANO, objednávám si první pamětní cihličku Karel IV. – Svatováclavská koruna z kolekce Život Karla IV., která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci cihliček Život Karla IV., kdy budu jednotlivé cihličky dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto cihliček můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení cihličky. Stejně tak mohu odběr Život Karla IV. kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

 

 

Pamětní cihličky z čistého zlata v jedinečné sbírce Karel IV. připomínají nejdůležitější momenty života císaře a krále Karla IV. Významné stavby, za jejichž vznikem stál, ale i osobnosti, které zásadně ovlivnily jeho život a určily jeho směřování na nejvyšší světský post tehdejší Evropy. Kolekce cihliček z ryzího zlata vzdává hold zlatému věku našich dějin. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní zlaté cihličky v kolekci jsou:                                             

 • raženy do ryzího zlata 999,9/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány ryze českou Bohemia mincovnou.
   

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album se třetí cihličkou sbírky pro důstojné uložení Vašich numismatů,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit