Spolehlivý partner sběratelů zlatých a stříbrných pamětních mincí a medailí

Znamení střelce zlatá cihlička
Znamení střelce zlatá mince Znamení Střelce zlatá mince Proof Znamení Střelce zlatá mince Proof

Znamení Střelce zlatá mince Proof

Zlatá cihlička se symbolikou znamení Střelce v jemném designu

Skladem
2 290 Kč
  • 0,5 g ryzího zlata 999,9/1000
  • Raženo v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • Design zpracovaný v jemném detailu
  • Dodáváno v elegantním dárkovém pouzdře, které zároveň slouží i jako certifikát autentičnosti

Detailní popis

Období od 22. listopadu do 21. prosince patří všem zrozeným pod vládou devátého znamení zvěrokruhu, znamení Střelce. Potěšte své blízké a obdarujte je unikátní zlatou mincí s designem tohoto znamení a jeho souhvězdí zpracovaném ve velmi jemném detailu.

Střelec  je nejjižnější ze souhvězdí zvěrokruhu a nachází se v samém středu galaxie. Ačkoli jeho jméno znamená v latině "lukostřelec", mnoho současných pozorovatelů hvězd se domnívá, že tvar souhvězdí více připomíná čajovou konvici a mlhavé hvězdokupy Mléčné dráhy připomínají "páru" z jejího hrdla. Pokud chcete najít Střelce na obloze, souhvězdí Kozoroha a Štíra můžou pomoci jako vodítko: Kozoroh je od něj vlevo nahoře, Štír pak vpravo dole. 

Nejjasnější hvězda Střelce, Epsilon Sagittarii, je 250 krát jasnější než Slunce. Souhvězdí bylo poprvé zaznamenáno Babyloňany a pak Sumeřany, kteří ho spojovali s bohem předků Pabilsagem. Řekové dali souhvězdí jméno Chiron. Chiron, básník a moudrý rádce mytologických hrdinů, jako byli Herkules, Achilles a Aesculap, byl nesmrtelný. Zraněn v kopytě otráveným šípem umřel ve velkých bolestech. V důsledku toho ho Zeus umístil na oblohu. 


Dárková mince znamení Střelce, unikátní svým designem zpracovaným v jemném detailu, je ražena do 0,5 g ryzího zlata 999,9/1000 v nejvyšší numismatické kvalitě Proof. Obdržíte ji v elegantním dárkovém pouzdře, které zároveň slouží jako certifikát autentičnosti.

Specifikace

Země původu Solomon Islands
Nominální hodnota 10 SBD
Limitace 7 500 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 15,2 x 8,6 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano
Balení Sběratelský blister (mince v plastovém pouzdře)
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit