Znamení Střelce zlatá mince Proof
Znamení Střelce zlatá mince Proof Znamení Střelce zlatá mince Proof Znamení Střelce zlatá mince Proof

Znamení Střelce zlatá mince Proof

Zlatá cihlička se symbolikou znamení Střelce v jemném designu

Není skladem
 • Limitovaná emise pro rok 2020
 • 0,5 g ryzího zlata 999,9/1000
 • Raženo v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
 • Design zpracovaný v jemném detailu
 • Dodáváno v elegantním dárkovém pouzdře, které zároveň slouží i jako certifikát autentičnosti

Detailní popis

Období od 23. listopadu do 21. prosince patří všem zrozeným pod vládou devátého znamení zvěrokruhu, znamení Střelce.

Střelec  je nejjižnější ze souhvězdí zvěrokruhu, což ho řadí do samého středu galaxie. Jeho poloha je mezi Štírem a Kozorohem, Střelec je tak velmi blízko na hvězdy bohatých oblastí v Mléčné dráze. Tak může být obtížně spatřitelný ze zemí na severní polokouli kvůli své jižní poloze na obloze. O 22 z jeho hvězd je známo, že mají planety, což znamená, že má více planetárních hostitelů než jakékoli jiné známé souhvězdí. 
Ačkoli jeho jméno znamená v latině "lukostřelec", mnoho současných pozorovatelů hvězd se domnívá, že tvar souhvězdí více připomíná čajovou konvici a mlhavé hvězdokupy Mléčné dráhy připomínají "páru" z hrdla čajové konvice. Nejjasnější hvězda Střelce, Epsilon Sagittarii, je 250 krát jasnější než Slunce. Pokud chcete najít Střelece na obloze, souhvězdí Kozoroha a Štíra můžou pomoci jako vodítko: Kozoroh je od něj vlevo nahoře, Štír pak vpravo dole od Střelece.
Souhvězdí bylo poprvé zaznamenáno Babyloňany a pak Sumeřany, kteří ho spojovali s bohem předků Pabilsagem. Řekové dali souhvězdí jméno Chiron, stejná postava jako Střelec, který byl kentaurem. Kentaur je tvor, který má torzo člověka a tělo koně, známý pro své dovednosti s lukem a šípy. Chiron, básník a moudrý rádce mytologických hrdinů, jako byli Herkules, Achilles a Aesculap, byl nesmrtelný. Zraněn v kopytě otráveným šípem, bolestí se mu chtělo umřít. V důsledku toho ho Zeus umístil na oblohu. 


Potěšte své blízké a obdarujte je unikátní zlatou mincí s designem znamení Střelce a jeho souhvězdí zpracovaném ve velmi jemném detailu.

Dárková mince znamení Střelce, unikátní svým designem zpracovaným v jemném detailu, je ražena do 0,5 g ryzího zlata 999,9/1000 v nejvyšší numismatické kvalitě PROOF. Obdržíte ji v elegantním dárkovém pouzdře, které zároveň slouží jako certifikát autentičnosti.

Specifikace

Země emitenta Solomon Islands
Rok emise 2020
Nominální hodnota 10 SBD
Limitace 7 500 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 15,1 x 8,5 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano
Balení Sběratelský blister (mince v plastovém pouzdře)
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit