Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Sňatek Marie Antoinetty & Ludvíka XVI.
Sňatek Marie Antoinetty & Ludvíka XVI. Sňatek Marie Antoinetty & Ludvíka XVI.

Sňatek Marie Antoinetty & Ludvíka XVI.

Připomínka sňatku rakouské arcivévodkyně a francouzského krále na minci z ryzího zlata

Není skladem
  • Mince z ryzího zlata 999,9/1000
  • Raženo v nejvyšší mincovní kvalitě
  • Certifikát autentičnosti dokládající pravost, původ a technické specifikace mince
  • Elegantní sběratelský box

Detailní popis

Numismat z čistého zlata připomíná sňatek rakouské arcivévodkyně Marie Antoinetty a francouzského krále Ludvíka XVI., kteří vládli francouzskému království v 18. století. Jejich soužití i životy ukončila gilotina. 

Mince v nejvyšší ražební kvalitě překvapí detaily, které jen ruka mistra dokáže přenést na minci takového průměru. Mince je bezpečně uložena v ochranné kapsli a elegantním sběratelském boxu spolu s certifikátem autentičnosti dokládajícím pravost, původ a technické specifikace mince. Averz mince zdobí profily panovnice i francouzského krále, kde si pár upřeně hledí jeden druhému do očí. Oba mají dobové honosné paruky. Portréty jsou doplněny jejich jmény a propletenými prstýnky jako znamení manželství.

Ludvík XVI. se oženil s Marií Antoinettou 16. května 1770. Svatba se konala v zastoupení, neboť Ludvíkovi bylo patnáct let a Marii Antoinettě čtrnáct. Marie Antoinetta byla dcerou císařovny Marie Terezie a císaře Františka Štěpána I. Její sňatek s Ludvíkem XVI. byl typickým krokem sňatkové politiky směřujícím k upevnění vztahů mezi Rakouskem a Francií. Ačkoliv manželství nebylo příliš šťastné, vzešly z něj čtyři děti. Honosný a rozhazovačný způsob života obou manželů se stal poslední kapkou pro začátek Velké francouzské revoluce, která se oběma stala osudnou. Ludvík XVI. byl popraven v lednu 1793 a Marie Antoinetta devět měsíců po něm.

Specifikace

Země původu Solomon Islands
Rok 2020
Nominální hodnota 10 Dolarů
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit