Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Americký stříbrný orel 2023
Americký stříbrný orel 2023 Americký stříbrný orel 2023

Americký stříbrný orel 2023

Nejnovější emise nejvyhledávanější stříbrné mince světa

Není skladem
  • Ražba do 1 unce ryzího stříbra těženého pouze na území USA
  • Oficiální stříbrná emise Spojených států amerických 
  • Baleno v ochranné kapsli

Detailní popis

Stříbrná mince Americký stříbrný orel patří již od roku 1986 mezi legendy světové numismatiky. Nejnovější oficiální emise této sběrateli nejvyhledávanější stříbrné mince je tradičně ražena ve státní mincovně Spojených států (US Mint) do ryzího stříbra vytěženého pouze na území USA. 

Po estetické stránce jsou stříbrné mince "Silver Eagles" považovány za nejkrásnější stříbrné mince na světě. Reverz, jehož design byl aktualizován v roce 2021 dle návrhu designérky Emily Damstra, představuje orla nesoucího dubovou ratolest. Motiv averzu pochází z roku 1916 a znázorňuje postavu kráčející Liberty (Svobody) amerického sochaře a mincéra německého původu Adolpha Alexandera Weinmana, jemuž byla inspirací legendární francouzská mince Sower. Liberty kráčí sebevědomě směrem k východu slunce, zahalená do americké vlajky hvězd a pruhů. V levé ruce drží větévky vavřínu a dubu, symbolů civilní a vojenské slávy. Pravá paže symbolizuje duchovní svobodu.

Americký stříbrný orel je světově nejpopulárnější stříbrnou mincí posledních let a je základním pilířem každé numismatické sbírky.

Specifikace

Země původu USA
Rok 2023
Nominální hodnota 1 USD
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 31,1 g
Průměr 40,6 mm
Kvalita Brilliant Uncirculated
Mincovna US Mint
Max počet ks 1
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit