Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní set k 200. výročí narození Bedřicha Smetany
Exkluzivní set k 200. výročí narození Bedřicha Smetany Exkluzivní set k 200. výročí narození Bedřicha Smetany Exkluzivní set k 200. výročí narození Bedřicha Smetany

Exkluzivní set k 200. výročí narození Bedřicha Smetany

Největší český skladatel a jeho nejslavnější opera na pamětních ražbách zušlechtěných ryzím zlatem a nádherným kolorováním

Není skladem
  • Unikátní sběratelský set se zárukou exkluzivity – pouze u Moje Mincovna CZ
  • Zušlechtěno ryzím zlatem
  • Striktní limitace pouhých 200 exemplářů celosvětově
  • Tématické album s certifikátem pravosti 

Detailní popis

Přinášíme Vám naprosto jedinečný výroční set vytvořený k 200 letům od narození legendárního skladatele Bedřicha Smetany. Set obsahuje dva unikátní pamětní numismaty raženy v nejvyšší kvalitě Proof, které jsou zušlechtěny ryzím zlatem a na výjimečnosti přidává i parciální kolorování. Tyto prestižní ražby z produkce ryze české Bohemia mincovny jsou striktně limitovány na pouhých 200 setů celosvětově a jsou exkluzivně distribuovány společností Moje mincovna CZ. Obě ražby jsou uložené v tématickém albu s unikátně číslovaným hologramem, společně s certifikátem zaručujícím pravost, původ i technické specifikace.

Bedřich, pokřtěný po německu Fridrich, se narodil do zajištěné rodiny a velmi brzy se u něj projevilo hudební nadání. Už jako šestiletý hrál na klavír a housle a pamatoval si i složité skladby. Otec trval na tom, že zázračné dítě půjde na gymnázium. Škola pro něho byla utrpením, propadal a trápil se. Rodina se často stěhovala, nakonec Smetana školu vystudoval v Plzni. Odjel pak do Prahy, kde se stal domácím učitelem v rodině hraběte Leopolda Thuna. Poté se osamostatnil, společně s manželkou Kateřinou provozovali hudební ústav. Tehdy postihla Smetanu rodinná tragédie, zemřely mu tři ze čtyř dcer, následně i manželka.

V Praze si Smetana zajistil postavení mezi českými vlastenci. Úspěch mu zajistilo uvedení oper Braniboři v Čechách a Prodaná nevěsta, díky čemuž se stal ředitelem Prozatímního divadla. Neustále však musel bojovat o místo na české hudební scéně a pod tlakem odstoupil z funkce. Tehdy se u něho začaly projevovat první zvukové halucinace. Po dlouhodobém a drahém léčení se vzdal pražského bytu a jako zcela hluchý se odstěhoval k rodině své dcery do Jabkenic, kde zkomponoval další známé opery a dokončil cyklus Má vlast.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 200 ks
Kov Základní kov (Cu)
Hmotnost 2x 26 g
Průměr 2x 38,61 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Zušlechtěno ryzím zlatem a parciálně kolorováno
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelské album s certifikátem
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit