Čechie, patronka českých zemí zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + dobová rytina
Čechie, patronka českých zemí zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + dobová rytina Čechie, patronka českých zemí zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + dobová rytina Čechie, patronka českých zemí zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + dobová rytina

Čechie, patronka českých zemí zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + dobová rytina

Hrdá Čechie na pamětní medaili zušlechtěné ryzím zlatem s pokorou vzdává hold dědictví našich předků

Skladem
398 Kč
  • Medaile je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000
  • Ražena v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • Exkluzivně emitována pod značkou Bohemia Mint
  • Dodávána s certifikátem pravosti a reprodukcí dobového dřevorytu z roku 1548

Detailní popis

Originální pamětní ražba s motivem Čechie, patronky českých zemí, s pokorou uctívá dědictví našich předků. Medalie je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a ražena v nejvyšší ražební kvalitě Proof, což dokládá přiložený certifikát pravosti. Reprodukce dobového dřevorytu z roku 1548 zachycuje proces těžby stříbra v Jáchymově v 16. století. 

Alegorická postava ochránkyně českých zemí doznala velké obliby v době národního obrození. Čeští národní buditelé rádi pracovali s jejím odkazem a Čechie se v tomto období stala častým námětem uměleckých děl, na kterých bývá často zobrazována jako žena s mečem v ruce doprovázená bílým lvem. Socha sedící Čechie vévodí například majestátnímu sousoší nad fontánou před Národním muzeem v Praze nebo zdobí slavnou Hynaisovu oponu pražského Národního divadla.

Čechii, ochránkyni českých zemí, na averzu medaile doprovází majestátní bílý lev, symbol české státnosti. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Specifikace

Země emitenta Česká republika
Rok emise 2020
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2020 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Mohlo by se vám také líbit