Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Ceny Purpurového srdce 2023 od Bohemia mincovny ocení osobnosti české neonatologie

Ceny Purpurového srdce 2023 od Bohemia mincovny ocení osobnosti české neonatologie

Purpurové srdce se původně udělovalo vojákům jako ocenění za zranění v boji. Tento symbol bojovnosti a odvahy přejali i rodiče nedonošených dětí na celém světě.

Nezisková organizace Nedoklubko již více než 20 let pomáhá rodičům a blízkým předčasně narozených dětí, podporuje neonatologická oddělení v celé republice a zvyšuje informovanost veřejnosti o problematice předčasného porodu.

Od roku 2010 Nedoklubko každoročně, s výjimkou covidové pauzy v letech 2000–2022, uděluje Ceny purpurového srdce osobnostem, které se významným způsobem podílejí na péči o nedonošená miminka, kterých se v České republice každoročně narodí přibližně 8500.

Bohemia mincovna, ryze český producent pamětních mincí a medailí, a její hrdý exkluzivní distributor, společnost Moje mincovna CZ, již druhým rokem podporují záslužnou činnost spolku Nedoklubko. Letos udělované Ceny Purpurového srdce budou tedy zcela poprvé mít podobu XXL pamětní ražby o průměru 120 mm zušlechtěné ryzím stříbrem s kolorovaným srdcem v purpurové barvě. 

Slavnostní benefiční galavečer s vyhlášením a předáváním Cen Purpurového srdce 2023 proběhne v předvečer Světového dne předčasně narozených dětí, 16. listopadu 2023 v Praze na Žofíně. Oceněny budou osobnosti v pěti tradičních kategoriích:

♦ Cena České neonatologické společnosti ČLS JEP
♦ Cena České asociace sester
♦ Cena Nedoklubka
♦ Cena veřejného života
♦ Cena za celoživotní péči o předčasně narozené děti a jejich rodiče

Poprvé bude v letošním roce vyhlášena kategorie Cena rodičů určená pro zdravotníky z oboru neonatologie, kteří budou zvoleni veřejným hlasováním. Až do 30. října 2023 se můžete do hlasování zapojit na purpurovesrdce2023.vyplnto.cz.

Oslavy Světového dne předčasně narozených dětí mají za cíl upozornit na problematiku předčasného porodu, vzdát hold a poslat velké díky do všech perinatologických center v naší republice, kde pečují o předčasně narozená nebo nemocná miminka. 

Podpořit další bohulibé projekty, které Nedoklubko realizuje, můžete i Vy zakoupením pamětní ražby Tolar k narození dítěte 2023 od ryze české Bohemia mincovny, Podoba averzní strany vzešla ze soutěže studentů jablonecké medailérské školy.

Vybírat můžete ze dvou specifikací a získáte tak originální a trvalou připomínku vašeho altruismu.