Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Čeští králové
Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové

Čeští králové

Portréty korunovaných českých králů na ryzím zlatem zušlechtěných pamětních medailích jsou v této jedinečné kolekci zcela poprvé provedené unikátní technologií kolorování v barvě sépie.

Skladem
499 Kč
 • zušlechtěno ryzím zlatem 
 • poprvé v ČR kolorováno unikátní technologií v barvě sépie
 • nejvyšší ražební kvalita Proof
 • certifikát pravosti ZDARMA
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

Pamětní medaile ražená v nejvyšší kvalitě Proof a zušlechtěná ryzím zlatem na svém averzu nese portrét Přemysla Otakara II. vyvedený unikátní technikou kolorování v barvě sépie, která je zde použita v České republice zcela poprvé. Na pozadí je v reliéfu znázorněna plamenná orlice, rodový erb Přemyslovské dynastie.

Přemysl Otakar II., pátý český král z rodu Přemyslovců, se stal ve své době nejmocnějším panovníkem střední Evropy. Během 25 let jeho vlády dosáhlo České království ohromného územího rozmachu od Krkonoš až téměř k Jadranu. Přízvisko „železný“ získal v bitvě u Kressenbrunnu, kde se proslavili jeho těžce odění rytíři a „zlatým“ byl zván pro své bohatství pocházející ze stříbrných dolů Kutné Hory.

Rubovou stranu medaile zdobí originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 15 g
Průměr 34 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato 999/1000, parciální kolorování
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Čeští králové objednáváte medaile zušlechtěné ryzím zlatem a parciálním kolorováním v barvě sépie, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 499 Kč + 129 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Naprosto jedinečná kolekce ryzím zlatem zušlechtěných pamětních medailí představuje panovníky, kteří byli korunováni českými králi. Originální portréty zástupců Přemyslovců, Lucemburků, Jagellonců, Habsburků, ale i nedynastických králů jsou na averzu medailí vyvedeny v České republice zcela novou, unikátní technologií kolorování v barvě sépie. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Pamětní medaile v kolekci jsou:

 • zušlechtěny ryzím zlatem 999/1000,
 • poprvé v ČR kolorovány unikátní technologií v barvě sépie,
 • raženy v nejvyšší kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 5000 kompletních kolekcí,
 • exkluzivně vydávány Bohemia micovnou.


Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album s výpravnou brožurou se třetí pamětní medailí sbírky ,
 • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé pamětní medaile,
 • průvodní dopis ke každé pamětní medaili.

Mohlo by se vám také líbit