Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night)
Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night) Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night)

Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night)

Dechberoucí mince s vyobrazením obrazu Van Gogha - Hvězdná noc (The Starry Night)

Není skladem
 • Vzpomínková pocta Van Goghovi
 • 1 kg ryzího stříbra 999/1000
 • Parciálně pozlaceno
 • Povrchově zušlechtěno černým rhodiem
 • Povrchově zušlechtěno diamantovým prachem
 • Průměr 307 x 244 mm 
 • Luxusní dřevěný box 
 • Certifikát autentičnosti a brožura

Detailní popis

Dechberoucí mince z 1 kila ryzího stříbra 999/1000 s vyobrazením slavné Van Goghovy malby Hvězdná noc. Tato nádherná mince je parciálně zušlechtěna ryzím zlatem, černým rhodiem diamantovým prachem. Každá mince je individuálně číslovaná na reverzní straně. Dokončení ražby aplikováním Chromonite Color přidává zářivé a dynamické spektrum odstínů a přivádí noční oblohu a její nebeská tělesa k životu v ohromujícím zobrazení barev. Aplikování Authentic Color pečlivě kopíruje původní Van Goghovu paletu a zajišťuje věrné zachování podstaty umělcovy vize.

Zušlechtění ryzím zlatem dodává klíčovým prvkům uměleckého díla dotek opulence a hřejivé záře, zdůrazňující bohaté textury a složité detaily. Mezitím použití černého rhodia přináší podmanivý kontrast, který zvyšuje hloubku a dramatičnost kompozice.

Tento obraz je jedním z nejznámějších Van Goghových mistrovských děl. Méně známým faktem o tomto proslulém obrazu je však to, že zachycuje fascinující pohled z okna umělcovy ložnice orientované na východ. Co dodává příběhu zajímavý zvrat je, že Van Gogh namaloval toto nebeské mistrovské dílo během denních hodin.

Na oslavu 170. výročí Van Goghových narozenin hrdě vzdáváme hold tomuto vizionářskému umělci vytvořením pozoruhodného obra stříbra vážícího 1 kilogram 999. Tento mimořádný kousek zdobí čtyři odlišné aplikace, které zvyšují jeho vizuální půvab: barva chromonite, autentická barva, 999 jemné zlato a černé rhodium.

Tento 1 kilový stříbrný obr slouží nejen jako vzpomínková pocta Van Goghovi, ale také jako důkaz trvalé krásy a významu Hvězdné noci. Stojí jako hmatatelná pocta brilantnosti umělce, který se odvážil malovat nebeské divy noci za bílého dne a zanechal nesmazatelnou stopu na plátně dějin umění.

Mince je bezpečně uložena v akrylovém rámě a v luxusním dřevěném boxu spolu s orámovaným certifikátem autentičnosti a brožutou ve stylu knihy. 

Specifikace

Země původu Šalamounovy Ostrovy
Rok 2023
Nominální hodnota 100 dolarů
Limitace 750 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 1000 g
Průměr 307 x 244 mm
Kvalita Brilliant Uncirculated
Certifikát pravosti Ano
Balení Akrylový rámeček

 

 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit