Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu
Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu

Hrad Bran - Sídlo Drákuly na stříbrné ražbě ve vysokém reliéfu

Stříbrná ražba s detailním vyobrazením ikonického Drákulova sídla ve vysokém reliéfu

Skladem
 • Jedinečná pamětní ražba ve vysokém reliéfu
 • 1 unce ryzího stříbra v impozantním průměru 45 mm
 • Pouze 999 exemplářů celosvětově
 • Luxusní dřevěný box a číslovaný certifikát pravosti
 • Moje mincovna jako exkluzivní distributor Královské dácké mincovny

Detailní popis

Unikátní ražba ve vysokém reliéfu znázorňuje legendární a tajemstvím opředený rumunský hrad Bran, který je historicky spjat s hlavní postavou románu irského spisovatele Brama Stokera, nechvalně proslulým hrabětem Drákulou

Předlohou románu je skutečný panovník Vlad III. Dracula (1431 – 1476/77). Panovník si liboval v mučení a popravách, o jeho mučicích praktikách kolují mnohé legendy. Své turecké nepřátele, ale i nepohodlné lidi ze svého okolí nejčastěji zabíjel napíchnutím na kůl. Proto byl také přezdívaný Vlad Napichovač nebo Naražeč, rumunsky Vlad Țepeș. Spisovatel Stoker si jej vybral jako předlohu své románové postavy právě pro jeho krvelačnost a krutost, byť Vlad, paradoxně, nebyl o mnoho horší než ostatní panovníci tehdejší temné doby.  V románu je popisován jako upír. Podle posledních výzkumů ale Stoker o skutečném knížeti Vladovi mnoho nevěděl a svůj příběh sestavil z jiných legend, které neměly s Vladem nic společného. Nesmrtelnost, kterou mu Stoker připisoval, ovšem nakonec získal – mluví se o něm dodnes a byl předlohou mnoha dalších uměleckých děl, v České republice například muzikálu Dracula  z dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, který měl premiéru v roce 1995 v pražském Kongresovém centru a téměř okamžitě byl označen českým muzikálem století. Jeho upravená zpracování se hrají například u příležitosti výročí premiéry dodnes. 

Hrad Bran byl postaven ve 14. století za účelem ochrany strategického úseku před útočícími vojsky. Ačkoliv hrad pojí s hrabětem Drákulou pouze legenda, z místa se stal jeden z nejatraktivnějších turistických cílů celého Rumunska. Dnes slouží jako muzeum, ve kterém můžete obdivovat nábytek a další předměty z rodových sbírek Habsburků, mimo jiné i vzácné korunovační klenoty krále Ferdinanda I. V areálu hradu se konají také svatby či různé strašidelné akce, které každoročně vrcholí svátkem všech mrtvých Halloweenem. 

Toto jedinečné umělecké dílo je raženo do 1 unce stříbra o ryzosti 999/1000 ve striktně nízké limitaci 999 kusů. Průměr 45 mm umožňuje vyniknout každému preciznímu detailu a zvýrazňuje realistický vzhled motivu. Díky ražbě ve vysokém reliéfu vypadá věž této památky realisticky, doslova vystupuje  z ražby. 

Numismat pochází z produkce Královské dácké mincovny , jejíž produkty máme tu čest na českém trhu exkluzivně distribuovat. Každá ražba je individuálně ověřena Českým puncovním úřadem a spolu s číslovaným certifikátem pravosti uložena v luxusním dřevěném boxu.

Specifikace

Země původu Rumunsko
Rok 2024
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 31,3 g (1 oz)
Průměr 45 mm
Kvalita Proof-like
Mincovna Monetăria Regatului Dacia
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit