Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pamětní medaile Zlatá bula sicilská
Pamětní medaile Čechie Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Pamětní medaile státní hymna Pamětní medaile Karel IV. Pamětní medaile Kutná Hora Pamětní medaile Pražský hrad Pamětní medaile patron českého národa Pamětní medaile Kde domov můj Pamětní medaile Karel IV. Pamětní medaile Kutná hora Pamětní medaile Pražský hrad Pamětní medaile Sv. Václav Hrdá historie českého národa

Hrdá historie českého národa

Důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí, na pamětních tolarech Čechie.

Skladem
399 Kč
  • zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
  • ražba v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • certifikát autentičnosti k medaili ZDARMA
  • exkluzivně vydáváno pod značkou Bohemia Mint

Detailní popis

Na averzu pamětní medaile Zlatá bula sicilská zušlechtěné ryzím zlatem 999/1000 je vyobrazen portrét panovníka, který patřil k největším králům našich dějin. Přemysl Otakar I. ve své ruce hrdě svírá Zlatou bulu sicilskou, díky níž zajistil nezávislost Českého království, zachoval dědičnost svého trůnu a dosáhl také patřičného uznání u ostatních evropských panovníků a papeže.

Zlatá bula sicilská je dokument, který významně formoval české dějiny. Jde o soubor tří listin, jejichž název je odvozený z označení kovové pečeti sicilského krále Fridricha II. Zlaté buly byly původně vydávány papeži a později představovaly i velice důležité listiny vladařů. První listina potvrzuje privilegia Českého království, druhá je adresována Přemyslu Otakarovi I. a třetí jeho bratrovi Vladislavu Jindřichovi.

Vydání Zlaté buly sicilské bylo klíčové pro suverenitu českého krále Přemysla Otakara I., který bojoval za zachování dědičnosti svého trůnu a potvrzení své moci. Českého panovníka také osvobozovala od všech povinností vůči říši kromě účasti na říšských sněmech a dala mu právo na investituru biskupů při zachování autonomie církevní organizace. Zlatá bula sicilská postupem času několikrát upadla v zapomnění, aby byla následně opět uctívána. Oslavována byla hlavně v 19. století jako zásadní dokument národního obrození. Nepochybně se jedná o jedno z nejdůležitějších svědectví o evropské politice v období středověku.


Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Pamětní medaile Zlatá bula sicilská ražená v nejvyšší munismatické kvalitě proof a zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem pravosti.              

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Hrdá historie českého národa objednáváte medaile zušlechtěné ryzím zlatem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 399 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 799 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Hrdá historie českého národa připomínají důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění našeho národního stromu, památné hory Říp nebo města stříbra Kutné Hory. Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

  • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních medailí,
  • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili,
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu,
  • průvodní dopis ke každé medaili.

Mohlo by se vám také líbit