Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Hrdá historie českého národa
Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa

Hrdá historie českého národa

Důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí, na pamětních tolarech Čechie.

Skladem
  • zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
  • ražba v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • certifikát autentičnosti k medaili ZDARMA
  • exkluzivně vydáváno pod značkou Bohemia Mint

Detailní popis

Dominantou pamětní medaile, zušlechtěné ryzím zlatem 999/1000, je název české státní hymny „Kde domov můj“, pod kterým najdeme úryvek jejího notového zápisu. V horní části medaile se klene stylizovaný portál Stavovského divadla, ve kterém v divadelní hře Josefa Kajetána Tyla „Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka“ budoucí hymna jako píseň slepého houslisty zazněla 21. prosince 1834 úplně poprvé.
Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Česká státní hymna vzešla z uměleckého prostředí vrcholné fáze národního obrození a postupem času si získala významné postavení národní písně opěvující naši vlast a přírodu. Píseň, původně složená pro postavu slepého houslisty v divadelní hře Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, si však své stále místo v české kulturní tradici musela těžce vydobýt.
 přes to, že v lidovém prostředí se píseň těšila velké oblibě, v průběhu let se čas od času objevovaly snahy o vytvoření nových variant, a někteří lidé dokonce volali po jejím nahrazení. Mluvilo se například o tom, že je zvláštní ptát se, kde je náš domov, a vytýkána jí byla také přílišná melancholičnost a přecitlivělost. Slavný spisovatel Jan Neruda chtěl, aby Bedřich Smetana složil jinou hymnu, ten to však nakonec odmítl. Po změně státní hymny volal i náš první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Píseň Kde domov můj však ustála všechny výhrady, a v různých variacích ji tak dodnes můžeme slýchat při státních svátcích, sportovních utkáních a dalších významných událostech.

Pamětní medaile Státní hymna -  Kde domov můj ražená v nejvyšší munismatické kvalitě Proof a zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem autentičnosti.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61
Kvalita Proof
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Hrdá historie českého národa objednáváte medaile zušlechtěné ryzím zlatem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 399 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 799 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Hrdá historie českého národa připomínají důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění Kněžny Libuše a Přemysla Oráče, příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje, nebo dominanty hlavního města Pražského hradu.
Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

  • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních medailí,
  • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili,
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu,
  • průvodní dopis ke každé medaili.
     

Ukázky dalších medailí v kolekci Hrdá česká historie:

      

Mohlo by se vám také líbit