Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Hrdá historie českého národa
Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa

Hrdá historie českého národa

Důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí, na pamětních tolarech Čechie.

Skladem
  • zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000,
  • raženo v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
  • doprovázeno certifikátem autentičnosti,
  • přísně limitováno počtem 5 000 kompletních kolekcí,
  • exkluzivně emitováno pod značkou Bohemia Mint.

Detailní popis

Averzu pamětní medaile Koruna svatého Václava zušlechtěné ryzím zlatem 999/1000 dominuje Svatováclavská koruna provedená v jemném detailu.

Na pozadí je pak vyobrazen portrét nebeského patrona koruny, svatého Václava, který hledí do tváře Karla IV., panovníka, jenž nechal tento klenot roku 1346 zhotovit a právě svatému Václavu zasvětit. Následujícího roku pak byla svatováclavská koruna ve Svatovítském chrámu nasazena na Karlovu hlavu.

Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Ke královskému jablku a žezlu náleží také Svatováclavská koruna. Z její krásy přechází zrak. Základní zlatou čelenku zdobí perly, spinely, smaragdy a další drahé kameny. Stejně jako každé dílo vytvořené v době gotiky má i koruna svůj symbolický význam, a rovněž také každá její část.

Tato královská insignie je zvláštní hlavně tím, že není výlučným majetkem Karla IV., který ji nechal vytvořit. Její sakrální význam podtrhuje skutečnost, že koruna zároveň slouží jako relikviářová skříňka pro trn z Kristovy koruny.
Věnována byla českým zemím a umístěna na hlavu svatého Václava. Své posvátné místo opouštěla jen při korunovacích, ale v historii se nevyhnula ani nechtěným přesunům během nepokojů.

I dnes je jako součást korunovačních klenotů přísně střežena a vynášena na světlo jen při významných příležitostech.


Pamětní medaile Koruna sv. Václava ražená v nejvyšší munismatické kvalitě Proof a zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem autentičnosti a výpravným sběratelským albem.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Hrdá historie českého národa objednáváte medaile zušlechtěné ryzím zlatem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 399 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 799 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Hrdá historie českého národa připomínají důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění našeho národního stromu, památné hory Říp nebo města stříbra Kutné Hory. Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

  • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních medailí,
  • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili,
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu,
  • průvodní dopis ke každé medaili.

Mohlo by se vám také líbit