Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Karlův most - exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem, 1 oz
Karlův most - exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem, 1 oz Karlův most - exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem, 1 oz Karlův most - exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem, 1 oz Karlův most - exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem, 1 oz

Karlův most - exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem, 1 oz

Stříbrná ražba s detailním vyobrazením Staroměstské mostecké věže a Karlova mostu

Skladem
3 990 Kč
 • Stříbro vysoké ryzosti 999/1000
 • Ražba ve vysokém reliéfu 
 • 1 unce ryzího stříbra
 • Záruka exluzivity - Pouze u Moje mincovna CZ
 • Striktní limitace 999 exemplářů
 • Luxusní dřevěná etuje
 • Číslovaý certifikát pravosti

Detailní popis

Unikátní ražba Karlův Most z ryzího stříbra ve vysokém reliéfu. Toto jedinečné umělecké dílo je raženo do 1 unce stříbra o ryzosti 999/1000 ve striktní nízké limitaci 999 kusů. Průměr 45 mm umožňuje vyniknout každému preciznímu detailu Staroměstské mostecké věže. Díky vysokému reliéfu, vypadá věž realisticky až doslova vystupuje z ražby. Numismat je z produkce ryze české Bohemia mincovny, která je exkluzivně distribuována pouze společností Moje mincovna CZ – NIKDE JINDE NEKOUPÍTE. Každá ražba je individuálně puncovaná Českým puncovním úřadem, který zaručuje, že se jedná o stříbro té nejvyšší kvality. 

Karlův most, spojující Staré Město a Malou Stranu, byl dokončen roku 1402. Dosahuje délky přibližně 516 metrů. V minulosti byl velice důležitým dopravním spojením přes Vltavu v Praze, do konce roku 1841 dokonce jediným. Po mostě jezdila nejdříve koňská tramvaj, tzv. koňka, kterou následně vystřídala Křižíkova elektrická tramvaj. Tu však kvůli častým poruchám nahradily autobusy, které zde jezdily až do druhé světové války. Po válce již na Karlův most mohly vjet pouze automobily a provoz na mostě úplně skončil roku 1965, od té doby je určen pouze pro pěší. V současnosti je Karlův most oblíbeným místem pouličních umělců, kteří svým talentem lákají jeho návštěvníky. Na to, aby mohli provozovat své umění na tomto věhlasném místě, však musí mít speciální povolení. Veškeré informace a zajímavosti o našem nejslavnějším mostě jsou k dispozici v Muzeu Karlova Mostu umístěném v budově kláštera Křížovníku s červenou hvězdou na Křižovnickém náměstí.

 Ražba je uložena v luxusní dřevěné krabičce pro elegantní prezentaci. Součástí je individuálně číslovaný certifikát autentičnosti, zaručující pravost a původ.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 10 Tolar Čechie
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 1 oz
Průměr 45 mm
Kvalita Proof-like
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit