Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Koruna Sv. Václava stříbrná medaile proof
Koruna Sv. Václava stříbrná medaile proof Koruna Sv. Václava stříbrná medaile proof

Koruna Sv. Václava stříbrná medaile proof

Pocta nejvýznamnějšímu českému klenotu zasvěcenému svatému Václavovi

Není skladem
 • Unikátní medaile ražena do ryzího stříbra 999/1000 
 • Individuální číslování certifikátu pravosti zaručující pravost a originalitu pamětní medaile
 • Přísná limitace pouhých 499 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Pamětní medaile Koruna svatého Václava je ražena do 20 gramů ryzího stříbra 999/1000 v limitované edici pouhých 499 exemplářů. Její reverzní strana nese symbolickou hodnotu 1 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu. Averzu pamětní medaile dominuje svatováclavská koruna v úctyhodně jemném detailu s jejím nebeským patronem svatým Václavem a tvůrcem Karlem IV. na pozadí.

Když Karel IV. zadával zhotovení svatováclavské koruny, měl od počátku jasno, že koruna nikdy nebude osobním majetkem krále, ale bude patřit patronu českých zemí – svatému Václavovi. Korunu nechal vytvořit v roce 1346, ještě za života svého otce Jana Lucemburského. V letošním roce si tedy připomínáme 675. výročí jejího vzniku. Svatý Václav jako český kníže a světec je hlavním patronem českého národa a symbolem české státnosti. V současnosti je svatováclavská koruna spolu s královským jablkem, královským žezlem a ostatními součástmi českých korunovačních klenotů uložena v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, je přísně střežena a vynášena na světlo jen při významných příležitostech.

Medaile jsou raženy do 20 gramů ryzího stříbra v nejvyšší numismatické kvalitě a exkluzivně pro Moje mincovna CZ produkovány tradiční ryze českou numismatickou značkou Bohemia mincovna. Medaile jsou dodávány v elegantním sběratelském boxu spolu s číslovaným certifikátem pravosti.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2021
Limitace 499 ks
Kov Stříbro (Ag)
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit