Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Korunovace Karla III., stříbrná mince 5 oz, Proof
Korunovace Karla III., stříbrná mince 5 oz, Proof Korunovace Karla III., stříbrná mince 5 oz, Proof

Korunovace Karla III., stříbrná mince 5 oz, Proof

Pocta nové éře britského království na minci z ryzího stříbra

Není skladem
 • Oficiální mince z 5 uncí ryzího stříbra oslavující korunovaci Karla III.
 • Impozantní průměr 65 mm
 • Zušlechtěno parciálním kolorováním
 • Striktně limitovaná emise
 • Elegantní krabička pro důstojnou prezentaci mince

Detailní popis

S velikou radostí Vám představujeme úchvatnou pamětní minci, která byla vydaná k jedné z nejvýznamnějších událostí v historii Britského Království, korunovaci krále Karla III.  Mince je ražena do 5 uncí ryzího stříbra ve velkorysém průměru 65 mm. Díky své striktní limitaci pouhých 250 exemplářů pro celý svět se tato mince jistě stane velmi ceněnou a unikátní.

Averzu dominuje polopostava krále ve vojenské uniformě zušlechtěná nádherným barevným kolorováním, zatímco reverzní strana zobrazuje oficiální portrét krále Karla III..

Již 6. května 2023 bude ve svých 73 letech oficiálně korunován syn královny Alžběty a vévody z Edinburgu Phillipa, Charles Philip Arthur George, král Karel III. Na trůn usedl jako nejstarší nastupující britský monarcha již v září 2022, po smrti své matky, která vládla Spojenému království a nezávislým státům Commonwealthu po celých 70 let.

Samotný obřad se bude konat ve Westminsterském paláci a to již po 40. v historii, ovšem poprvé v 21. století. Zahájen bude pomazáním krále Karla III., které symbolizuje jeho duchovní vstup do královské funkce, a poté jeho samotnou korunovací, která představuje převzetí světské moci a odpovědnosti. Při kratším obřadu bude korunována i jeho manželka Camilla. Královská rodina se poté ve zlatém kočáře ve státním průvodu vydá do Buckinghamského paláce, z jehož balkonu přednese slavnostní řeč k národu. Následující den proběhne korunovační oběd, který oficiálně odstartuje veřejné slavnosti. Na hradě Windsor se posléze uskuteční korunovační koncert, kterého se zúčastní zástupci charitativních organizací krále a královny i zástupci široké veřejnosti.
Velkolepé oslavy korunovace krále Karla III. budou přenášeny televizními stanicemi po celém světě.


Úžasná pamětní mince vydaná při příležitosti korunovace krále Karla III. je dodávána v tématické luxusní sběratelské krabičce spolu s certifikátem pravosti.

Specifikace

Země původu Nový Zéland
Rok 2023
Nominální hodnota 5 Dolarů
Limitace 250 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 155,5 g ( 5 oz)
Průměr 65 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Parciálně kolorováno
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit