Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pamětní ražba k 20. výročí přinesla spolku Nedoklubko přes 100 000 korun

Pamětní ražba k 20. výročí přinesla spolku Nedoklubko přes 100 000 korun

Bohemia mincovna vydala v roce 2022 limitovanou edici pamětních medailí k 20. výročí neziskové organizace Nedoklubko. Výhradní distributor, společnost Moje mincovna CZ, na konci roku převedl podíl z výtěžku z prodeje pamětní ražby na transparentní účet spolku Nedoklubko pro podporu rodin předčasně narozených dětí.

Nezisková organizace Nedoklubko podporuje rodiče předčasně narozených dětí, kterých se v České republice každoročně narodí téměř 9000. Mezi partnery a podporovatele spolku Nedoklubko se v loňském roce zařadila i ryze česká Bohemia mincovna vydáním limitované edice pamětních medailí.

Po slavnostním křtu, který proběhl 9. září 2022 na veletrhu Sběratel u společného stánku Bohemia mincovny a spolku Nedoklubko za účasti herečky Sary Sandevy a primáře Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Bulovka, MUDr. Martina Čihaře, byly pamětní medaile distribuovány výhradně společností Moje mincovna CZ.

Podíl z výtěžku z prodeje výročních pamětních medailí Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami dosáhl k poslednímu dni roku 2022 úctyhodné sumy 101 825 Kč. Tato částka byla již převedena na transparentní účet neziskové organizace Nedoklubko a bude použita na projekt Uvítací terapeutický balíček, který poskytuje důležitou psychologickou podporu rodinám předčasně narozených dětí a zprostředkovává odborné informace neonatologů a zkušenosti rodičů, kteří si stejnou zkušeností již prošli.

Společnost Moje mincovna CZ dále spolku Nedoklubko poskytla medaile Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami v celkové prodejní hodnotě 201 840 Kč pro prodej ve vlastním internetovém obchodě a jako dárkové předměty pro partnery a podporovatele této neziskové organizace.

Výroční pamětní ražbu z ryzího stříbra Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami je stále možno zakoupit pouze na webových stránkách Moje mincovna CZ.

Na fotografii zleva: Libor Veselý – ředitel Moje mincovna CZ, Markéta Řehořová – marketing Nedoklubko; Lucie Žáčková – předsedkyně a ředitelka Nedoklubko, Andrea Dohnalová – péče o členy a dárce Nedoklubko, Luboš Krčil – ředitel Bohemia mincovna