Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Nejcennější zlaté mince světa
Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa Nejcennější zlaté mince světa

Nejcennější zlaté mince světa

Nejdražší mince světa na replikách z ryzího zlata v úctyhodném průměru 45 mm

Skladem
1 990 Kč
 • Exkluzivní kolekce nejcennějších zlatých mincí světa
 • Mince z ryzího zlata 999,9/1000
 • Unikátní průměr 45 mm
 • Zdarma sbírkové album pro jedinečnou prezentaci
 • Certifikát pravosti a přiložené příběhy mincí
 • Aukční cena jednotlivých mincí je řádově v miliónech USD 
 • Exkluzivně jen od Moje mincovna CZ  

Detailní popis

Mince „Double Eagle“ z roku 1933 je jednou z nejznámějších a nejcennějších mincí na světě.  Její aukční cena vzrostla na neuvěřitelných 18,9 miliónu amerických dolarů.

Americký sochař Augustus Saint-Gaudens navrhl motivy pro $ 20 zlatou minci. Mince byly raženy v období mezi 1907 až 1933, a zejména pak mince vyražené v posledním roce 1933, získaly věhlasnou pověst mezi sběrateli. Po vydání půl miliónu mincí, tehdejší americký prezident Franklin Delano Roosevelt nařídil, aby se mince roztavily kvůli celosvětové ekonomické krizi.

Deset z těchto zlatých mincí však přišlo pochybnými prostředky do soukromého vlastnictví. A protože mince nebyly legálně uvolněné, zpravodajské služby měly za úkol tyto mince najít a zabavit. Do roku 1954 bylo devět mincí z deseti vystopováno a zabaveno. Poslední mince „Double Eagle“ z roku 1933 se objevila v roce 1952, ještě před zahájením aukce zabavených mincí, u sesazeného egyptského krále Farouka. Americké ministerstvo požádalo o její navrácení, ale mince zmizela ještě před zahájením výstavy. Znovu se objevila až v roce 1996 na aukci aukční síně Sotheby´s ve Velké Británii. Ještě před dražbou byla mince zabavena americkou zpravodajskou službou. Po dlouhém vyjednávání byla tato drahocenná mince uvolněna, aby byla o šest let později, dne 30. července 2002, vydražena a prodána za tehdy rekordní cenu 7,5 miliónu amerických dolarů americkému návrháři obuvi Stuartu Weitzmanovi, jenž sbírá známky a mince od dětství. O 9 let později vydražila aukční síň Sotheby’s minci Double Eagle za  rekordních téměř 18,9 miliónu dolarů. Její původní majitel Weitzman uvedl, že vydražené peníze využije k financování svých charitativních činností, mezi něž patří lékařský výzkum, návrhářská škola nebo židovské muzeum v Madridu.

Specifikace

Země původu Šalamounovy Ostrovy
Rok 2019
Nominální hodnota 10 SBD
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 45 mm
Kvalita Proof-like
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Nejcennější zlaté mince světa objednáváte další mince ze sbírky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První minci z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 1 990 Kč + 129 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další mince z kolekce získáte za cenu 2 790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

 

Pozoruhodná sbírka Nejcennější zlaté mince světa představuje jedny z nejoblíbenějších a nejcennějších mincí na světě, jejichž aukční cena se na základě historických okolností, sofistikovaných uměleckých designů a své jedinečnosti navýšila do řádů miliónů amerických dolarů. Mince jsou vyrobeny z ryzího zlata (999,9/1000) s unikátním průměrem 45 mm. S americkým Double Eagle zahájíte sbírku 1/100 uncových mincí, jejichž průměr je mnohonásobně větší než 1 uncová mince, ale 100krát tenčí, a proto cenově dostupná pro každého! Tyto nejcennější zlaté mince z celého světa jsou skutečným platebním prostředkem v zemi emitenta, s nominální hodnotou 10 $. Obdivuhodný průměr mincí je dosažen novou technikou ražby, kterou zvládne vyrobit pouze několik mincoven světa. Přísná limitace pouhých 10 000 kompletních kolekcí na celém světě zaručuje exkluzivitu této jedinečné sbírky. Mince sbírky Nejcennější mince světa jsou k dispozici exkluzivně pro Českou republiku pouze na Mojemincovna.cz

Zakoupením kolekce „Nejcennější zlaté mince světa“ získáte následující výhody:

 • Cenové zvýhodnění 800 Kč na první zlatou minci Double Eagle
 • Máte přednostní právo k nákupu dalších zlatých mincí z pozoruhodné kolekce
 • Nedílnou součástí této sbírky jsou kolekce alb pro bezpečné zobrazení a uložení mincí 
 • Certifikát původu a dopis s příběhem ke každé minci


 

Mohlo by se vám také líbit