Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Averz mince s replikou DOUBLE EAGLE
Averz mince s replikou 100 ESCUDOS 1609 Averz mince s replikou 100 ZLATÝCH DUKÁTŮ 1621 Averz mince s replikou GOLD STATER SATYR Averz mince s replikou INDIAN HEAD 1907 Reverz mincí Elegantní dárkový blistr a certifikáty pravosti

Nejcennější zlaté mince světa

Nejdražší mince světa na replikách z ryzího zlata v úctyhodném průměru 45 mm

Skladem
1 990 Kč
 • Exkluzivní kolekce nejcennějších zlatých mincí světa
 • Aukční cena jednotlivých mincí je řádově v miliónech USD 
 • Mince z ryzího zlata 999,9/1000
 • Unikátní průměr 45 mm
 • Exkluzivně jen od Moje mincovna CZ  
 • Zdarma sbírkové album pro jedinečnou prezentaci
 • Certifikát pravosti a přiložené příběhy mincí

Detailní popis

Mince „Double Eagle“ z roku 1933 je jednou z nejznámějších a nejcennějších mincí na světě.  Její aukční cena vzrostla na neuvěřitelných 18,9 miliónu amerických dolarů. 

Americký sochař Augustus Saint-Gaudens navrhl motivy pro $ 20 zlatou minci. Mince byly raženy v období mezi 1907 až 1933, a zejména pak mince vyražené v posledním roce 1933, získaly věhlasnou pověst mezi sběrateli. Po vydání půl miliónu mincí, tehdejší americký prezident Franklin Delano Roosevelt nařídil, aby se mince roztavily kvůli celosvětové ekonomické krizi. 

Deset z těchto zlatých mincí však přišlo pochybnými prostředky do soukromého vlastnictví. A protože mince nebyly legálně uvolněné, zpravodajské služby měly za úkol tyto mince najít a zabavit. Do roku 1954 bylo devět mincí z deseti vystopováno a zabaveno. Poslední mince „Double Eagle“ z roku 1933 se objevila v roce 1952, ještě před zahájením aukce zabavených mincí, u sesazeného egyptského krále Farouka. Americké ministerstvo požádalo o její navrácení, ale mince zmizela ještě před zahájením výstavy. Znovu se objevila až v roce 1996 na aukci aukční síně Sotheby´s ve Velké Británii. Ještě před dražbou byla mince zabavena americkou zpravodajskou službou. Po dlouhém vyjednávání byla tato drahocenná mince uvolněna, aby byla o šest let později, dne 30. července 2002, vydražena a prodána za tehdy rekordní cenu 7,5 miliónu amerických dolarů americkému návrháři obuvi Stuartu Weitzmanovi, jenž sbírá známky a mince od dětství. O 9 let později vydražila aukční síň Sotheby’s minci Double Eagle za  rekordních téměř 18,9 miliónu dolarů. Její původní majitel Weitzman uvedl, že vydražené peníze využije k financování svých charitativních činností, mezi něž patří lékařský výzkum, návrhářská škola nebo židovské muzeum v Madridu.

Mince Double Eagle otevírá exkluzivní kolekci Nejcennější zlaté mince světa. Objednáním mince Double Eagle  si otevíráte fascinující kolekci Nejcennější zlaté mince světa. Další mince z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 2790 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 21 kusů mincí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Země původu Šalamounovy Ostrovy
Nominální hodnota 10 SBD
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 45 mm
Kvalita Proof-like
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první minci Double Eagle z kolekce Nejcennější zlaté mince světa, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 21 ražeb, za speciální cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci mincí Nejcennější zlaté mince světa, kdy budu jednotlivé mince dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 2790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto mincí můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení mince. Stejně tak mohu odběr Nejcennější zlaté mince světa kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pozoruhodná sbírka Nejcennější zlaté mince světa představuje jedny z nejoblíbenějších a nejcennějších mincí na světě, jejichž aukční cena se na základě historických okolností, sofistikovaných uměleckých designů a své jedinečnosti navýšila do řádů miliónů amerických dolarů. Mince jsou vyrobeny z ryzího zlata (999,9/1000) s unikátním průměrem 45 mm. S americkým Double Eagle zahájíte sbírku 1/100 uncových mincí, jejichž průměr je mnohonásobně větší než 1 uncová mince, ale 100krát tenčí, a proto cenově dostupná pro každého! Tyto nejcennější zlaté mince z celého světa jsou skutečným platebním prostředkem v zemi emitenta, s nominální hodnotou 10 $. Obdivuhodný průměr mincí je dosažen novou technikou ražby, kterou zvládne vyrobit pouze několik mincoven světa. Přísná limitace pouhých 10 000 kompletních kolekcí na celém světě zaručuje exkluzivitu této jedinečné sbírky. Mince sbírky Nejcennější mince světa jsou k dispozici exkluzivně pro Českou republiku pouze na Mojemincovna.cz

Zakoupením kolekce „Nejcennější zlaté mince světa“ získáte následující výhody:

 • Cenové zvýhodnění 1000 Kč na první zlatou minci Double Eagle
 • Máte přednostní právo k nákupu dalších zlatých mincí z pozoruhodné kolekce
 • Nedílnou součástí této sbírky jsou kolekce alb pro bezpečné zobrazení a uložení mincí 
 • Certifikát původu a dopis s příběhem ke každé minci


 

Mohlo by se vám také líbit