Nejmenší zlaté mince světa
Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa

Nejmenší zlaté mince světa

Nejznámější světové ikony na mincích z pravého zlata v nejvyšší ražební kvalitě

Skladem
1 490 Kč
  • Zvýhodnění 500 Kč na první zlatou minci Karel IV.
  • Pravé zlato v nejvyšší mincovní kvalitě Proof
  • Striktně limitováno počtem pouhých 3 000 kompletních kolekcí!
  • Zdarma sběratelské album pro jedinečnou prezentaci
  • Certifikát pravosti ke každé minci

Detailní popis

Pamětní mince z pravého zlata 585/1000 na svém averzu nese repliku vyobrazení Karla IV. jako římského císaře ze zlaté pečeti Zlaté buly Karla IV., nejdůležitějšího středověkého ústavního dokumentu Svaté říše římské. 

Karel IV. je jednou z nejvýznamnějších osobností českých dějin. Učinil mnoho pro své milované České království a po právu mu náleží přízvisko Otec vlasti. Pro svou korunovaci českým králem roku 1347 nechal zhotovit Svatováclavskou korunu, neuvěřitelné umělecké dílo plné středověké symboliky. V roce 1356 vydal Zlatou bulu, jež potvrzovala a dále rozšiřovala výjimečné a nezávislé postavení českého krále a českého státu v rámci říše ustanovené již roku 1212 ve Zlaté bule sicilské. Bula sepsaná v latinském jazyce platila až do jejího zániku v roce 1806, tedy neuvěřitelných 450 let. Připojená zlatá pečeť s vyobrazením Karla IV. určila její název - Zlatá bula Karla IV. Jako český král si zvolil Prahu za své sídelní město a učinil z ní nejhonosnější metropoli tehdejší Evropy. Karlův most, Nové Město pražské, Svatovítská katedrála či Emauzský klášter jsou významné stavitelské počiny, které zdobí tvář Prahy dodnes.

Často bývá nazýván i Králem vzdělancem, a to nejen proto, že ovládal pět jazyků. Své literární nadání dokládá v životopise Vita Caroli, který sám sepsal. Za svůj život založil nebo obnovil deset univerzit, což nemá v dějinách středověké kultury obdoby. Nejznámější je samozřejmě ta pražská – Univerzita Karlova.


Pamětní mince Karel IV., Otec vlasti je ražena v nejvyšší munismatické kvalitě Proof a je dodávaná společně s certifikátem autentičnosti a sběratelským albem zdarma.

Specifikace

Země emitenta Vanuatu
Rok emise 2016
Nominální hodnota 10 Vatu
Limitace 3000 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 585/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Nejmenší zlaté mince světa objednáváte mince ze sbírky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První minci z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 1490 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 29 Kč doběrečné). Další mince z kolekce získáte za cenu 1990 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pozoruhodná sbírka Nejmenší zlaté mince světa představuje jedny z nejoblíbenějších mincí na světě, které zobrazují výjimečné osobnosti, významné stavby, ale i přírodní unikáty z celého světa a vykazují vysokou uměleckou hodnotu. Mince o hmotnosti půl gramu a průměru 11 mm jsou raženy do pravého zlata (585 / 1000) v nejvyšší mincovní kvalitě Proof. Pouze ruka mistra dokáže přenést design na minci takto malého rozměru.

Objednejte si nyní kolekci Nejmenší zlaté mince světa a získáte následující výhody:

  •    Zvýhodnění 500 Kč na první zlatou minci Karel IV.
  •    Reprezentativní sběratelské album zdarma
  •    Certifikát původu a výpravný dopis s příběhem ke každé minci


Počet kolekcí je striktně omezen na pouhých 000 ks pro Českou republiku. Objednejte si kolekci a získáte jednu minci ze sbírky každý měsíc. 

Mohlo by se vám také líbit