Nejslavnější československé mince
Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince

Nejslavnější československé mince

Unikátní kolekce originálních československých oběžných mincí zušlechtěných ryzím zlatem a vzácným rhodiem.

Skladem
345 Kč
  • Původní československé oběžné mince zušlechtěné ryzím zlatem a vzácným rhodiem
  • Všechny mince ve výborné kvalitě
  • Unikátní sběratelské album zdarma se třetí mincí sbírky
  • Každá mince je doprovázena certifikátem pravosti a původu mince

Detailní popis

S potěšením vám představujeme původní prvorepublikovou jednokorunu, kterou jsme pro zdůraznění její krásy odborně vyčistili a zušlechtili ryzím zlatem a vzácným rhodiem.

První korunová mince nově vzniklé Československé republiky byla uvolněna do oběhu v roce 1922, kdy se ještě váhalo nad názvem nově vzniklé měny, proto na ní nápis koruna budete hledat marně. Uvažovalo se o názvech jako frank, denár, hřivna, lev, sokol či dokonce říp nebo rašín. Všechny ale byly nakonec zamítnuty a Československá republika si, jako jediný z nástupnických států Rakouska-Uherska, ponechala název koruna, který byl v monarchii zaveden v roce 1892. Rozhodlo o tom Národní shromáždění v dubnu 1919 takzvaným Měnovým zákonem čís. 187 O oběhu a správě platidel.

Samostatná měna nového státu vznikla jen pár týdnů před okolkováním rakouských bankovek a utajovanou měnovou reformou, jejíž plán vypracoval první ministr financí nové vlády, JUDr. Alois Rašín. Podoba mince vznikla podle návrhu českého sochaře, řezbáře a medailéra Otakara Španiela a patří bezesporu ke skvostům novodobé numismatiky.


První československá koruna zároveň otevírá unikátní kolekci Nejslavnější československé mince, která vás prostřednictvím původních mincí zušlechtěných ryzím zlatem a vzácným rhodiem provede historií Československa od První republiky, přes poválečné období a roky socialismu, až po novodobé federativní Československo. Zdarma se třetí mincí sbírky obdržíte unikátní sběratelské album pro uložení a prezentaci mincí, ke každému numismatu pak certifikát autentičnosti a výpravný dopis s příběhem

Specifikace

Země emitenta Československo
Rok emise 1922 - 1938
Nominální hodnota 1 Kčs
Limitace 5000 ks
Kov Základní kov (Cu/Ni)
Hmotnost 0,5 g
Průměr 25 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Zušlechtění Zlato a rhodium
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Nejslavnější československé mince objednáváte mince ze sbírky zušlechtěné ryzím zlatem a vzácným rhodiem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První minci z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 345 Kč + 99 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 29 Kč doběrečné). Další mince z kolekce získáte za cenu 690 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Unikátní kolekce Nejslavnější československé mince je trvalou připomínkou původních oběžných mincí, které se z našich peněženek postupně vytratily. Aby mince vynikly v celé své kráse, byly odborně vyčištěny a zušlechtěny ryzím zlatem a vzácným rhodiem.

Objednáním kolekce Nejslavnější československé mince získáte následující výhody:

  • Cenové zvýhodnění 50% na první minci
  • Originální sběratelské album pro prezentaci vaší sbírky (obdržíte se třetí mincí sbírky)
  • Certifikát zaručující původ a kvalitu mincí
  • Dopis s příběhem ke každé minci


Počet kolekcí je omezen na pouhých 5000 ks pro Českou republiku. Při objednání této originální kolekce, obdržíte pravidelně každý měsíc jednu minci.

Mohlo by se vám také líbit