Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Nejslavnější stříbrné dolary
Nejslavnější stříbrné dolary Nejslavnější stříbrné dolary Nejslavnější stříbrné dolary Nejslavnější stříbrné dolary Nejslavnější stříbrné dolary

Nejslavnější stříbrné dolary

Nejvyhledávanější stříbrné pamětní mince na světě. Kolekce slavných amerických dolarů a půl dolarů.

Skladem
  • Exkluzivní kolekce představující nejoblíbenější stříbrné dolary světa
  • Limitace pouhých 5 000 sbírek
  • Luxusní dřevěná sběratelská kazeta ke kolekci ZDARMA
  • Certifikát autentičnosti ke každé minci

Detailní popis

„Člověk může zemřít, národy mohou vzkvétat i upadat, ale myšlenka přetrvává“ – J. F. Kennedy

Představujeme Vám oficiální stříbrný půldolar zobrazující autentický portrét nejoblíbenějšího prezidenta Spojených států amerických, Johna Fitzgeralda Kennedyho. Tato oficiální mince byla zhotovena na objednávku Kongresu Spojených států a na jejím designu se podílela sama Jacqueline Kennedyová. Emitována byla poprvé v roce 1964, pouze několik měsíců po smrti prezidenta. Všechny nástroje použité k její výrobě byly komisionálně zničeny před více než čtyřiceti lety. 

Neuběhlo ani 1000 dní ve funkci, kdy byl na prezidenta J. F. Kennedyho spáchán atentát při jeho návštěvě Dallasu v rámci kampaně pro prezidentské volby, kde byl doprovázen svou manželkou Jacqueline. Zastřelen byl v otevřené limuzíně během průjezdu ulicemi dne 22. listopadu 1963. Po jeho smrti se celý národ zahalil do hlubokého smutku. Kennedy se tak po Lincolnovi, Garfieldovi a McKinleymu stal čtvrtým americkým prezidentem, jenž podlehl následkům atentátu spáchanému v době svého funkčního období.

Sběrateli vyhledávaný půldolar JFK zahajuje sbírku Americké stříbrné dolary, jednu z nejžádanějších numismatických kolekcí na světě, která na oficiálních amerických dolarech a půl dolarech představuje významné osobnosti a události fascinující historie Spojených států amerických.

Specifikace

Země původu Spojené státy americké
Rok 1964
Nominální hodnota 0,50 USD
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 900/1000
Hmotnost 11,25 g
Průměr 30,60 mm
Kvalita Extremely fine (EF) - vysoce zachovalá
Mincovna US Mint
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Neslavnější stříbrné dolary objednáváte 12 stříbrných mincí, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První minci z kolekce obdržíte do 14-ti dní po objednávce za cenu 1899 Kč + 129 Kč poštovné a balné (+39 Kč dobírka). Další mince z kolekce získáte za cenu 1 899 Kč + 129 Kč poštovné a balné (+39 Kč dobírka).

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde

Připravili jsem pro vás sérii nejvyhledávanějších stříbrných mincí na světě, jež dlouhodobě zaujímají přední místa ve sbírkách znalců po celém světě. Kolekce Nejslavnější stříbrné dolary obsahuje 12 stříbrných amerických dolarů či půl dolarů představující významné osobnosti a události fascinující historie Spojených států amerických. Těšit se můžete na legendární minci George Washingtona, Morganův dolar, Sochu Svobody, Bílý dům a další skvosty.

Zakoupením kolekce Nejslavnější stříbrné dolary získáte následující výhody:

  • Každý měsíc automaticky obdržíte jednu z dalších 11-ti mincí za garantovanou cenu 1899 Kč
  • Dřevěný sběratelský box s oficiálním logem kolekce pro prezentaci vaší sbírky
  • Certifikát původu ke každé minci
  • Dopis s příběhem ke každé minci

Počet kolekcí je omezen na 5 000 kusů pro Českou republiku. Pokud si kolekci objednáte, v měsíčním intervalu budete dostávat vždy jednu minci ze sbírky. Pořízení sbírky si tím rozložíte do celého roku a prodloužíte si radost ze sbírání úžasné kolekce Nejslavnější stříbrné dolary.

Stříbro je dlouhodobě velmi poptávanou komoditou. Je využíváno nejen ve šperkařství, na ražbu mincí a medailí, ale čím dál více se spotřebovává v technologiích nejrůznějších odvětví. Zásoby stříbra se postupně ztenčují a sbírání stříbrných mincí představuje dobře přístupnou investici, která stále nabírá na oblíbenosti. Americké stříbrné dolary jsou vhodnou příležitostí také díky záruce kvality. Každá nová emise dolarů je schvalována a přísně kontrolována americkou vládou a prezidentem USA.    

Mohlo by se vám také líbit