Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Největší osobnosti českých dějin
Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin

Největší osobnosti českých dějin

Pamětní medaile zušlechtěná ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovaná technikou barevného tisku

Skladem
399 Kč
 • zušlechtěno ryzím stříbrem 999/1000,
 • raženo v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitováno počtem 5000 kompletních kolekcí,
 • exkluzivně emitováno pod značkou Bohemia Mint.

Detailní popis

Pamětní medaile Svatý Václav - Patron českého národa je zušlechtěna ryzím stříbrem 999/1000 a ražena v nejvyšší numismatické kvalitě. Na svém averzu nese portrét svatého Václava, českého knížete a patrona národa, provedený speciální technikou kolorovaného tisku. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Svatý Václav představuje nenahraditelnou postavu naší historie, jejíž existence je dodnes opředena mnoha tajemstvími. Popisován je jako dokonalý mnich, bojovník za christianizaci národa a odvážný ochránce české země.

Přibližně v roce 930 nechal Václav vystavět tehdy hlavní kostel knížectví - rotundu sv. Víta na Pražském hradě. Tato stavba byla předchůdkyní dnešní katedrály sv. Víta. Tři roky po Václavově smrti přikázal Boleslav do této rotundy převézt jeho ostatky. Nad hrobem dnes stojí svatováclavská kaple, kterou dal na Václavovu počest vystavět Karel IV. Ten také nechal v roce 1346 zhotovit svatováclavskou korunu, která je nyní nejstarší součástí českých korunovačních klenotů.

Václavův asketický život a následná mučednická smrt rukou svého bratra a jeho družiny se stala inspirací pro vznik řady legend a uměleckých děl. Nejvýznamnější legendou zabývající se jeho životem je Kristiánova legenda. Kromě řady literárních děl je jeho postava častým námětem také pro výtvarné a sochařské umění. Jedním z nejdůležitějších sochařských děl je pomník svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, jehož autorem je Josef Václav Myslbek.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Stříbro
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Svatý Václav - Patron českého národa z kolekce Největší osobnosti českých dějin, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 28 ražeb, za cenu 399 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Největší osobnosti českých dějin, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 799 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr Největší osobnosti českých dějin kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Největší osobnosti českých dějin připomínají důležité osobnosti historie našeho národa, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění osobností jako byl Karel ČapekJan Hus nebo Ema Destinnová. Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Pamětní medaile v kolekci jsou:

 • zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000,
 • raženy v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 5000 kompletních kolekcí,
 • exkluzivně emitovány pod značkou Bohemia Mint.
   

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album pro důstojnou prezentaci a bezpečné uložení Vašich numismatů, které obdržíte se třetí medailí, 
 • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili,
 • 20% cenové zvýhodnění na každé další ražbě v kolekci
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé medaili.

Mohlo by se vám také líbit