Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pražský hrad

Pražský hrad

Historii, krásu, umění, architekturu, symboliku, unikátnost - to vše v sobě snoubí naše nejvýznamnější památka Pražský hrad.

Skladem
490 Kč
 • Nejznámější chrám i dominanta Pražského hradu
 • Zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • Nejvyšší ražební kvalita Proof
 • Certifikát autentičnosti k pamětní ražbě ZDARMA
 • Exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

Katedrála svatých Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě je nejznámějším chrámem u nás a dominantou Pražského hradu. Základní kámen byl položenv roce 1344. Ten nechali položit 21. listopadu 1344 král Jan Lucemburský, jeho syn Karel IV. a pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic. Chrám svatého Víta je místem, kde se odehrávaly korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů i místem, kde jsou přechovávány české korunovační klenoty.

„Karel IV., císař římský a král Čech, založil nový Pražský kostel nákladným dílem a nákladem vlastním se tento přičinil a dosáhl od apoštolské stolice povýšení Pražského kostela na metropolitní.“
Nápis na bustě Karla IV. ve svatovítské katedrále.

Horní část hlavního průčelí tohoto skvostu najdete i na přední straně naší pamětní ražby Katedrála svatého Víta z kolekce Pražský hrad. Detailní provedení vyobrazení katedrály doplňuje v přední části ražby reliéf Pražského hradu.
Nádherné zpracování rozety z Katedrály svatého Víta na zadní straně doplňuje inskripce s názvem kolekce Pražský hrad, Česká republika a LP 880. Rok 880 souvisí podle archeologických průzkumů a nejstarších písemných pramenů s pravděpodobným založením Pražského hradu knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců.

Pamětní ražba Katedrála svatého Víta je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a je dodávána spolu s certifikátem autentičnosti zaručujícím pravost, původ a technické specifikace tohoto numismatu. Tato nádherné ražba otevírá jedinečnou kolekci s názvem Pražský hrad
Pamětní ražba Katedrála svatého Víta je součástí unikátní kolekce Pražský hrad. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 7 kusů ryzím zlatem zušlechtěných ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Katedrála svatého Víta z kolekce Pražský hrad, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 7 ryzím zlatem zušlechtěných ražeb, za cenu 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Pražský hrad, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Pražský hrad kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní ražby v unikátní sbírce Pražský hrad nás provázejí více než 1000 lety trvající historií Pražkého hraduPřední strany ražeb nás zavedou do různých zákoutí Pražského hradu, jako jsou bazilika sv. Jiří, Matyášova brána, Staré proboštsví, Zlatá ulička a další. Rubová strana pak nese společný motiv s vyobrazením rozety v Katedrále sv. Víta a nápisem Pražský hrad, Česká republika a LP 880.

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních ražeb, které jsme Vám zaslali již s první pamětní ražbou Pražský hrad
 • cenové zvýhodnění 300 Kč na každou další ražbu v kolekci,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé pamětní ražbě,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem ražby na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé pamětní ražbě.
 • nákup zlaté ražby repliky Dukát Karla IV. z 24-karátového zlata za cenu XXXX Kč, která platí jen pro sběratele této kolekce. 

Mohlo by se vám také líbit