Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars.
Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars. Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars. Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars. Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars. Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars.

Exkluzivní set - Zlatá mice Romulus & Remus a historická stříbrná mince Mars.

Jeden z nejznámějších příběhů všech dob na dvou mincích

Skladem
9 990 Kč
 • Jeden z nejznámějších příběhů všech dob na dvou mincích
 • Exkluzivní set z historické stříbrné a zlaté mince
 • Mince Mars je ve velmi dobré kvalitě zachovalosti i přes fakt, že je více než 1700 let stará
 • Mince Romulus a Remus je ve vysoké ryzosti zlata 999.9/1000
 • Set je limitován na pouhých 99 kusů celosvětově!
 • Obě mince jsou uloženy v elegantní krabičce
 • Přiložen číslovaný certifikát  zaručující pravost a původ mincí

Detailní popis

Exkluzivní set, skládající se z originální stříbrné mince boha války Marse a mince z ryzího zlata Romula a Rema. Historická mince Mars je více jak 1700 let stará a je ve velmi dobré kvalitě zachovalosti. Mince Romulus a Remus je reprodukce mince z roku 269 n.l. ve vysoké ryzosti zlata. Tento exkluzivní set je striktně limitován na pouhých 99 exemplářů! 

Ve starověkých příbězích a mýtech se vypráví, že Mars, bůh války, byl otcem slavných zakladatelů Říma – Romula a Rema. Jejich matkou byla Rhea Silvia, dcera krále Numitora z Alby Longy. Ačkoli se narodili jako dvojčata královské dceři, jejich život začal ve velmi těžkých podmínkách. Opouštěni a zanecháni na pospas osudu přežívali jako novorozeňata ve skalní jeskyni, kde je objevila a vychovala samice vlka. Mars jako jejich otec sehrál v jejich osudu klíčovou roli. Podle legendy poskytl dvojčatům svou ochranu a sílu. Když vyrůstali, pomohl jim překonat mnohé překážky. Díky jeho vedení a nepřekonatelné síle se Romulus a Remus stali statečnými válečníky a významnými vůdci. Společně se rozhodli založit město Řím, které se posléze stalo jedním z nejvýznamnějších center starověké civilizace. Nicméně během sporu o místo, kde město vybudují, mezi bratry vypukl konflikt. Romulus nakonec zabil Rema a stal se prvním králem Říma. Přestože tato událost byla tragická, spojení mezi Romulem a Remem zůstává klíčovým prvkem příběhu založení Říma, který vypráví o odvaze, síle a osudu těchto legendárních postav.

Tento set je nejen vzácnou numismatickou sbírkou, ale také příležitostí prozkoumat dědictví a symboliku starověkého Říma. Bůh války Mars a bratři Romulus a Remus nám připomínají sílu a odhodlání, které mohou formovat lidské osudy a ovlivňovat celé generace.

Obě mince jsou uloženy v elegantní krabičce s číslovaným certifikátem zaručujícím pravost a původ, společně s příběhovou kartou.
 

Specifikace

Země původu Palau, Řím
Rok 2010/222-235
Nominální hodnota 1 Dolar/Denár
Kov Zlato (Au)/Stříbro (AG)
Ryzost kovu 999,9/1000 Zlato
Hmotnost 0,5 g / 3,5 g
Průměr 11,8 mm/20 mm
Kvalita Brilliant Uncirculated/Very Fine
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit