Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Set historických mincí s vyobrazením domorodých Američanů
Set historických mincí s vyobrazením domorodých Američanů Set historických mincí s vyobrazením domorodých Američanů

Set historických mincí s vyobrazením domorodých Američanů

Nejznámější a nejoblíbenější vzory v celém americkém ražení mincí

Skladem
 • Velmi dobrá kvalita zachovalosti
 • Set obsahuje pravý hrot indiánského kopí z Ameriky
 • Mince ze zlata o ryzosti 900/1000
 • Certifikát autentičnosti
 • Luxusní dřevěná krabička

Detailní popis

Jedinečný set historických mincí s vyobrazením domorodých Američanů a originální indiánské kopí.

Jedna z mincí, která je součástí tohoto setu, je zlatý 2,5 dolarový Indian Head quarter eagle. Tato mince byla ražena v období od roku 1908 do roku 1929, což z ní dělá vzácný artefakt a oblíbený sběratelský kousek. Vytvořil ji americký sochař a medailér Bela Lyon Pratt, který se inspiroval portréty domorodých Američanů. Tento typ mince má unikátní vzhled, protože hlava indiána na lícní straně není vypouklá, ale místo toho je ražena jako hluboký reliéf. Zlatá mince má také vyraženy nápisy United States of America, E Pluribus Unum a In God We Trust.

Buvolí nikl je ikonickou mincí, kterou vytvořil sochař James Earle Fraser v roce 1913. Fraser se inspiroval skutečným bizonem, kterého kdysi viděl v newyorské Zoologické zahradě. Na lícové straně mince je portrét bizona, zatímco na rubové straně najdeme podobiznu indiánského náčelníka. Jedná se o jednu z nejkrásnějších mincí v historii Spojených států a zároveň o vzácnou památku na původní americké obyvatele a jejich kulturu.

Pravý hrot indiánského kopí, který je součástí tohoto setu, má svůj vlastní příběh. Indiánské kmeny v Americe používaly kopí k lovu zvířat, ale také k obraně před nepřáteli. Každé kopí bylo ručně vyrobené a zdobené dle tradic a zvyklostí konkrétního kmene. Hrot indiánského kopí je tedy nejen předmětem funkčním, ale také uměleckým, který má hluboké kulturní kořeny.

Celý tento set je uložen v luxusní dřevěné krabičce, která dodává celému setu zvláštní atmosféru. Samozřejmostí je certifikát pravosti, který zaručuje jejich původ a kvalitu. Tento set je nejen cennou koupí do sbírky, ale také skvělým zdrojem informací o historii a kultuře Severní Ameriky.

Specifikace

Země původu USA
Rok 1908 - 1938
Nominální hodnota 5 centů, 2,5 dolarů
Kov Zlato (Au), základní kov
Průměr 18 mm - 21,9 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Balení Luxusní box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit