Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa
Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa

Slavné dějiny českého národa

Speciální nabídka - dvě cihličky z ryzího stříbra za cenu jedné. Odstartujte výhodně svou sbírku nejslavnějších událostí našich dějin na pamětních cihličkách z ryzího stříbra.

Skladem
1 499 Kč
 • 2 oficiální cihličky za cenu jedné
 • ryzí stříbro 999/1000
 • nejvyšší ražební kvalita Proof
 • certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • elegantní sběratelské album ZDARMA
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

U příležitosti významných státních svátků 5. a 6. července vám jako výhradní distributor ryze české Bohemia mincovny přinášíme speciální příležitost - dvě oficiální cihličky z ryzího stříbra s motivy Příchod Cyrila a Metoděje Upálení mistra Jana Husa si nyní můžete pořídit za cenu jedné cihličky

Pamětní stříbrné cihličky ražené v nejvyšší ražební kvalitě do ryzího stříbra 999/1000 jsou dodávané společně s certifikátem autentičnosti zaručujícím jejich pravost, původ a technické specifikace. Navíc obdržíte elegantní sběratelské album jako ZDARMA.

Na averzu cihličky 863 - Příchod Cyrila a Metoděje pokleká kníže Rastislav s pokorou a vděčností před soluňskými bratry. 

Vládci Velké Moravy se rozhodli vymanit z vlivu východofranské církve a získat církevní samostatnost. Tu měli zajistit poslové z byzantské říše, vedle Říma druhé obrovské autority křesťanského světa. Ze Soluně na Moravu přišli bratři Konstantin a Metoděj, vzdělaní intelektuálové, kteří ovládali slovanský jazyk. Zavedli bohoslužby ve staroslověnštině, nové písmo a šířili vzdělanost. Přesný začátek jejich působení na Moravě neznáme, jejich svátek byl trochu netradičně stanoven na den jejich příchodu na Velkou Moravu v roce 863, slavíme jej 5. července.

Motiv cihličky 1415 – Upálení mistra Jana Husa zobrazuje mučednickou smrt českého teologa a reformátora církve v německé Kostnici 6. července roku 1415.

Český teolog a kazatel Jan Hus tvrdě kritizoval církev za to, že se neřídí Kristovým učením. Razil omezení církevního bohatství a také požadoval mravní život kléru. Káral též prodávání odpustků, protože odpouštět hříchy může pouze Bůh. Stále radikálnější názory vedly k vyloučení Husa z katolické církve a také ke ztrátě královské podpory. Jan Hus se obhajoval na Kostnickém koncilu, který jej ale označil za heretika, a protože Hus nezapřel své názory, skončil s kacířskou čepicí na hranici. Jeho smrt vedla v českých zemích k husitské revoluci a jeho názory předznamenaly církevní reformaci o sto let později.

Rubová strana stříbrných cihliček nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.  

Pamětní ražby Příchod Cyrila a Metoděje a Upálení mistra Jana Husa otevírá exkluzivní kolekci Slavné dějiny českého národa. Objednáním pamětní dvou pamětních ražeb Příchod Cyrila a Metoděje a Upálení mistra Jana Husa si otevíráte fascinující kolekci Slavné dějiny českého národa. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1499 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů pamětních ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1500 kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 2 x 10 g
Průměr 25 x 40 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první dvě pamětní ražby Příchod Cyrila a Metoděje a Upálení mistra Jana Husa z kolekce Slavné dějiny českého národa, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 1499Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Slavné dějiny českého národa, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Slavné dějiny českého národa kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní stříbrné cihličky v jedinečné sbírce Slavné dějiny českého národa připomínají pečlivě vybrané motivy nejslavnějších momentů a událostí naší historie. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění Korunovace Karla IV. českým králem, příchod praotce Čecha na Říp nebo bitvu na Bílé hoře. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou
nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní stříbrné cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího stříbra 999/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány pod značkou Bohemia mincovna,
 • od druhé zásilky s 200 Kč cenovým zvýhodněním oproti standardní ceně.
   

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních stříbrných cihliček,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit