Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa
Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa

Slavné dějiny českého národa

Speciální nabídka - dvě cihličky z ryzího stříbra za cenu jedné. Odstartujte výhodně svou sbírku nejslavnějších událostí našich dějin na pamětních cihličkách z ryzího stříbra.

Skladem
1 499 Kč
 • 2 cihličky za cenu jedné
 • ryzí stříbro 999/1000
 • nejvyšší numismatická kvalita Proof
 • certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • elegantní sběratelské album zdarma
 • přísně limitovaný počet 1500 kolekcí
 • exkluzivně vydáváno pod značkou Bohemia Mint

Detailní popis

U příležitosti významných státních svátků 5. a 6. července vám jako výhradní distributor ryze české numismatické značky Bohemia Mint přinášíme speciální nabídku. Dvě cihličky z ryzího stříbra s motivy Příchod Cyrila a Metoděje Upálení mistra Jana Husa si nyní můžete pořídit za cenu jedné cihličky. Tato nabídka je časově omezena pouze na dobu jednoho měsíce, od 15. června do 15. července 2022.

Pamětní stříbrné cihličky ražené v nejvyšší munismatické kvalitě Proof do ryzího stříbra 999/1000 jsou dodávané společně s certifikátem autentičnosti zaručujícím jejich pravost, původ a technické specifikace.

Na averzu cihličky 863 - Příchod Cyrila a Metoděje pokleká kníže Mojmír s pokorou a vděčností před soluňskými bratry. 

Vládci Velké Moravy se rozhodli vymanit z vlivu východofranské církve a získat církevní samostatnost. Tu měli zajistit poslové z byzantské říše, vedle Říma druhé obrovské autority křesťanského světa. Ze Soluně na Moravu přišli bratři Konstantin a Metoděj, vzdělaní intelektuálové, kteří ovládali slovanský jazyk. Zavedli bohoslužby ve staroslověnštině, nové písmo a šířili vzdělanost. Přesný začátek jejich působení na Moravě neznáme, jejich svátek byl trochu netradičně stanoven na den jejich příchodu na Velkou Moravu v roce 863, slavíme jej 5. července.

Motiv cihličky 1415 – Upálení mistra Jana Husa zobrazuje mučednickou smrt českého teologa a reformátora církve v německé Kostnici 6. července roku 1415.

Český teolog a kazatel Jan Hus tvrdě kritizoval církev za to, že se neřídí Kristovým učením. Razil omezení církevního bohatství a také požadoval mravní život kléru. Káral též prodávání odpustků, protože odpouštět hříchy může pouze Bůh. Stále radikálnější názory vedly k vyloučení Husa z katolické církve a také ke ztrátě královské podpory. Jan Hus se obhajoval na Kostnickém koncilu, který jej ale označil za heretika, a protože Hus nezapřel své názory, skončil s kacířskou čepicí na hranici. Jeho smrt vedla v českých zemích k husitské revoluci a jeho názory předznamenaly církevní reformaci o sto let později.

Rubová strana stříbrných cihliček nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.  

Specifikace

Limitace 1500 kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 2 x 10 g
Průměr 25 x 40 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Slavné dějiny českého národa objednáváte pamětní stříbrné cihličky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První 2 stříbrné cihličky z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 1499 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 29 Kč doběrečné). Další stříbrné cihličky z kolekce získáte za cenu 1499 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní stříbrné cihličky v jedinečné sbírce Slavné dějiny českého národa připomínají pečlivě vybrané motivy nejslavnějších momentů a událostí naší historie. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění Korunovace Karla IV. českým králem, příchod praotce Čecha na Říp nebo bitvu na Bílé hoře. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní stříbrné cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího stříbra 999/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány pod značkou Bohemia Mint.

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních stříbrných cihliček,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit