Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Státní hymna - Kde domov můj, zlatá pamětní medaile - 1/10 oz, Proof
Státní hymna - Kde domov můj, zlatá pamětní medaile - 1/10 oz, Proof

Státní hymna - Kde domov můj, zlatá pamětní medaile - 1/10 oz, Proof

Pamětní ražba věnovaná jednomu ze státních symbolů České republiky - státní hymně

Není skladem
 • 1/10 unce ryzího zlata 999,9/1000
 • Přísná limitace pouhých 100 exemplářů pro celý svět
 • Číslovaný certifikát pravosti
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Ryze česká numismatická značka Bohemia mincovna vzdává hold jednomu ze státních symbolů České republiky pamětní ražbou Státní hymna - Kde domov můj limitované edici 100 exemplářů, kterou máme tu čest exkluzivně distribuovat.

Dominantou pamětní medaile ražené do 1/10 unce ryzího zlata 999,9/1000, je název české státní hymny „Kde domov můj“, pod kterým najdeme úryvek jejího notového zápisu. V horní části medaile se klene stylizovaný portál Stavovského divadla, ve kterém v divadelní hře Josefa Kajetána Tyla „Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka“ budoucí hymna jako píseň slepého houslisty zazněla 21. prosince 1834 úplně poprvé.

Česká státní hymna vzešla z uměleckého prostředí vrcholné fáze národního obrození a postupem času si získala významné postavení národní písně opěvující naši vlast a přírodu. Ze závěrečných veršů „země česká – domov můj“ vyznívalo hluboké přesvědčení o vlastnickém právu Čechů nejen na Prahu a její okolí, nýbrž na všechna historická území národa. Začátek hymny „Kde domov můj“ je tedy chápán jako snaha o oživení národní identity Čechů. Píseň, původně složená pro postavu slepého houslisty v divadelní hře Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, si však své stálé místo v české kulturní tradici musela těžce vydobýt. I přes to, že v lidovém prostředí se píseň těšila velké oblibě, v průběhu let se čas od času objevovaly snahy o vytvoření nových variant, a někteří lidé dokonce volali po jejím nahrazení. Po změně státní hymny volal i náš první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Píseň Kde domov můj však ustála všechny výhrady, a v různých variacích ji tak dodnes můžeme slýchat při státních svátcích, sportovních utkáních a dalších významných událostech.

Pamětní medaile Státní hymna – Kde domov můj o průměru 16 mm je dodávaná v elegantním sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem autentičnosti.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2022
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 30 Tolar Čechie
Limitace 100
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 1/10 oz
Průměr 16 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit