Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Stříbrná cihlička 1923 - 100. výročí úmrtí Aloise Rašína + certifikát + album s hologramem
Stříbrná cihlička 1923 - 100. výročí úmrtí Aloise Rašína + certifikát + album s hologramem Stříbrná cihlička 1923 - 100. výročí úmrtí Aloise Rašína + certifikát + album s hologramem

Stříbrná cihlička 1923 - 100. výročí úmrtí Aloise Rašína + certifikát + album s hologramem

100. výročí úmrtí doktora Aloise Rašína poprvé uctěno na oficiální cihličce z ryzího stříbra

Skladem
398 Kč
  • Ryzí stříbro 999/1000
  • Exkluzivní ražba od Bohemia mincovna
  • Limitovaná edice
  • Dodávána v elegantním sběratelském albu certifikátem pravosti

Detailní popis

Alois Rašín byl prvním československým ministrem financí, politikem, ekonomem a duchovním otcem československé koruny. V letošním roce si připomínáme smutné výročí jeho úmrtí na následky jediného dokonaného atentátu na vysokého ústavního činitele v našich moderních dějinách.

Averzu oficiální stříbrné cihličky dominuje portrét našeho prvního ministra financí doktora Aloise Rašína doplněný o mapu tehdejšího Československa a Sdružený znak legií, který byl v letech 1918–1920 provizorně používán jako neoficiální státní znak nově vzniklé republiky. Speciální mincovní značka 100 LET v pravém dolním rohu, kterou je označeno prvních 5000 exemplářů, odkazuje na letošní 100. výročí úmrtí otce československé koruny.

Rubová strana nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Uložte Vaši oficiální stříbrnou cihličku 100 let - Alois Rašín do elegantního sběratelského alba v moderním designu pro její důstojnou prezentaci. Album je opatřené unikátně číslovaným hologramem a jeho součástí je certifikát pravosti garantující původ a technické specifikace oficiální stříbrné cihličky.

Specifikace

Země původu Česká republika
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 1 g
Průměr 15,2 x 8,6 mm
Kvalita Proof like
Certifikát pravosti Ano
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit