Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Stříbrná pamětní ražba k výročí korunovace Marie Terezie, 5 oz
Stříbrná pamětní ražba k výročí korunovace Marie Terezie, 5 oz Stříbrná pamětní ražba k výročí korunovace Marie Terezie, 5 oz

Stříbrná pamětní ražba k výročí korunovace Marie Terezie, 5 oz

Před 280 lety byla Marie Terezie korunována českou královnou! Získejte trvalou připomínku první a jediné ženy v historii, která se stala vládnoucí panovnicí Zemí Koruny české.

Skladem
15 900 Kč
 • 5 uncí ryzího stříbra
 • Impozantní průměr 65 mm 
 • Unikátní číslování na hraně, na certifikátu a v luxusním sběratelském boxu
 • Pouze 100 exemplářů pro celý svět
 • Exkluzivní ražba Bohemia mincovny

Detailní popis

Právě letos si připomínáme 280. výročí korunovace jediné ženy, která kdy stanula na českém trůnu - Marie Terezie.
Ryze česká numismatická značka Bohemia Mincovna vzdává hold této osvícenské reformátorce na pamětní ražbě impozantního průměru 65mm. Pamětní medaile s unikátním číslováním na hraně je ražena do 5 uncí ryzího stříbra stříbra 999/1000 v limitované edici pouhých 199 exemplářů. Pro dokonalou prezentaci je uložena v ochranné kapsli a balena v elegantním sběratelském boxučíslovaným certifikátem pravosti. 

Averzu ražby vévodí realistický portrét právě korunované panovnice na pozadí gotické klenby Vladislavského sálu, kde probíhala korunovační hostina. Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 50 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Marie Terezie pocházela z mocné habsburské dynastie, společně s manželem založila habsbursko-lotrinský rod. Po smrti otce se ujala vlády v dědičných zemích, ale o své země musela tvrdě bojovat. Po míru s Pruskem, který se posléze ukázal jako dočasný, dobyla zpět Prahu a nechala se korunovat českou královnou, čímž potvrdila svoje nároky na země Koruny české. Marii Terezii čekala léta dalších válek se sousedními zeměmi, v Českém království se na její vládu vzpomíná jako dobu reforem a osvícenského vládnutí.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 50 TOLAR ČECHIE
Limitace 199 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 5 oz
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit