Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Stříbrný tolar do kolébky – tradiční dárek pro miminko

Stříbrný tolar do kolébky – tradiční dárek pro miminko

Narození dítěte je radostnou, v rodinách tradičně důkladně oslavovanou událostí. Novému členu rodiny připíjíme na zdraví, přejeme mu životní úspěch a štěstí. A často se zamýšlíme nad tím, jaký dárek věnovat miminku takzvaně do kolébky nebo ke křtinám.

Krásný zvyk obdarování novorozence pochází s největší pravděpodobností již od dob narození Ježíše Krista, kterému Tři králové přinesli do Betléma k jesličkám dary. V období renesance bylo obvyklé, že příbuzní vkládali miminku do kolébky zlaté knoflíky, které velmi brzy nahradily stříbrné a zlaté mince.

Vydáním pamětní ražby Stříbrný tolar k narození dítěte 2023 navazuje ryze česká Bohemia mincovna na pradávnou tradici obdarovávání nových členů rodiny. Tento originální numismat je ražen do ryzího stříbra v nejvyšší ražební kvalitě v přísně limitované edici pouhých 500 exemplářů. Stříbrný tolar dodávaný v elegantním dárkovém boxu spolu s číslovaným certifikátem pravosti jistě bude obdarovanému novorozenci nádhernou upomínkou jeho příchodu na svět. Zakoupit jej je možné výhradně v internetovém obchodě Moje mincovna CZ. Uvítejte nového člena rodiny originálním dárkem s trvalou hodnotou ryzího kovu!

Více o vzniku této ražby se můžete dočíst zde: Stříbrný tolar k narození dítěte 2023 od Bohemia mincovny nyní exkluzivně v naší distribuci | Mojemincovna.cz