Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Život Karla IV.
Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV.

Život Karla IV.

Nejdůležitější životní milníky největšího Čecha na pamětních cihličkách z ryzího zlata

Skladem
1 490 Kč
 • Ryzí zlato 999,9/1000
 • Nejvyšší ražební kvalita Proof
 • Úspora 500 Kč z ceny první cihličky
 • Certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • Elegantní sběratelské album zdarma
 • Přísně limitovaný počet  1500 kolekcí
 • Exkluzivně vydáváno ryze českou Bohemia mincovnou

Detailní popis

Karlův most ve své době spojil Menší Město pražské se Starým městem a dodnes patří mezi nejvýznamnější české stavby. Vybudovat jej nechal český král Karel IV., který chtěl obnovit propojení břehů Vltavy a současně zvýšit prestiž Prahy.

Pamětní cihlička ražená do 1/100 unce ryzího zlata 999,9/100 v nejvyšší ražební kvalitě Proof na svém averzu zobrazuje moment položení základního kamene nového mostu, které měl údajně provést sám panovník za přítomnosti pražského arcibiskupa. Petr Parléř ze švábského Gmündu se pak jako stavitel mohl pustit do monumentálního díla, které spojuje vltavské břehy dodnes.

Rubová strana cihličky nese originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní cihlička Karlův most otevírá exkluzivní kolekci Život Karla IV. Objednáním pamětní cihličky Karlův most si otevíráte fascinující kolekci Život Karla IV. Další pamětní cihličky z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů mincí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1 500 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní cihličku Karlův most z kolekce Život Karla IV., která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 1490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci cihliček Život Karla IV., kdy budu jednotlivé cihličky dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto cihliček můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení cihličky. Stejně tak mohu odběr kolekce Život Karla IV. kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let. 

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní cihličky z čistého zlata v jedinečné sbírce Život Karla IV. připomínají nejdůležitější momenty života císaře a krále Karla IV. Významné stavby, za jejichž vznikem stál, ale i osobnosti, které zásadně ovlivnily jeho život a určili jeho směřování na nejvyšší světský post tehdejší Evropy. Kolekce cihliček z ryzího zlata vzdává hold zlatému věku našich dějin. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní zlaté cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího zlata 999,9/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány ryze českou Bohemia mincovnou.

Mohlo by se vám také líbit