Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Život Karla IV.
Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV.

Život Karla IV.

Nejdůležitější životní milníky největšího Čecha na pamětních cihličkách z ryzího zlata

Skladem
2 190 Kč
 • DVĚ ZLATÉ CIHLIČKY za CENU JEDNÉ
 • Ryzí zlato 999,9/1000
 • Nejvyšší numismatická kvalita Proof
 • Certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • Elegantní sběratelské album zdarma
 • Přísně limitovaný počet  1500 kolekcí
 • Exkluzivně vydáváno ryze českou Bohemia mincovnou

Detailní popis

Karlovi IV. se před 680 lety podařilo získat pro království arcibiskupství a zahájit stavbu našeho nejdůležitějšího svatostánku, katedrály sv. Víta. 

U této příležitosti Vám jako výhradní distributor ryze české Bohemia mincovny přinášíme exkluzivní možnost získat dvě oficiální cihličky z ryzího zlata 999,9/100 v nejvyšší numismatické kvalitě Proof s motivy Svatovítské katedrály a Pražského arcibiskupství za cenu jedné cihličky

Pamětní cihlička Svatovítská katedrála na svém averzu zobrazuje naši nejznámější katedrálu, dominantu Pražského hradu, která je sídelním kostelem biskupa pražské diecéze, roku 1344 povýšené na arcidiecézi. 

Trojlodní katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha je spolu s celým Pražským hradem středobodem a srdcem českých zemí, zjevným znamením české národní a státní identity. Je výjimečně kvalitní po architektonické stránce a má bohatou sochařskou výzdobu. Od dob Václava I. se v bazilice a posléze katedrále odehrály všechny slavné a okázalé korunovace českých králů a královen. Základní kámen položil na sklonku své vlády Jan Lucemburský, jeho syn Karel velkolepou stavbu řídil a podporoval po celou svou vládu. Dokončena byla až ve 20. století. Chrám je i místem posledního odpočinku českých vládců. Jejich ostatky jsou uloženy v Královské hrobce v podzemí katedrály, dva králové  v Collinově mauzoleu uvnitř katedrály a další dva králové a knížata pak v jejím chóru. V katedrále spočinuli například sv. Václav, Přemysl Otakar II. a samozřejmě také Karel IV. 

Averz cihličky Pražské arcibiskupství zobrazuje současné sídlo pražských arcibiskupů – Arcibiskupský palác v Praze na Hradčanském náměstí v těsné blízkosti Pražského hradu.

Vlastního arcibiskupství se Čechové dočkali až za vlády Karla IV., tedy téměř čtyři sta let po vzniku biskupství. V povýšení sehrála roli příznivá politická situace, kdy silní Lucemburkové udržovali dobré vztahy s Francií, která měla rozhodující vliv na papeže, tehdy sídlícího v Avignonu. Papež Klement VI., který mladého Karla ve Francii vychovával, vyhověl Janu Lucemburskému a jeho synovi a povýšil pražské biskupství. Arcibiskupství podpořilo samostatnost a svébytnost státu. Pod vrchní pravomoc metropolity pražského spadalo biskupství olomoucké a litomyšlské neboli základ českého státního teritoria. Prvním arcibiskupem se stal Arnošt z Pardubic, kterému Karel plně důvěřoval a svěřoval mu řadu důležitých diplomatických misí. 

Rubová strana cihliček pak nese originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE

Pamětní cihličky Karel IV. - Svatovítská katedrála a Pražské arcibiskupství otevírají exkluzivní kolekci Život Karla IV. Objednáním pamětních cihliček Karel IV. - Svatovítská katedrála a Pražské arcibiskupství si otevíráte fascinující kolekci Život Karla IV. Další pamětní cihličky z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 cihliček, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1 500 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první dvě pamětní cihličky Karel IV. – Svatovítská katedrála a Pražské arcibiskupství z kolekce Život Karla IV., která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 cihliček, za speciální cenu 2190 Kč (+129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci cihliček Život Karla IV., kdy budu jednotlivé cihličky dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto cihliček můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení cihličky. Stejně tak mohu odběr Život Karla IV. kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let. 

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní cihličky z čistého zlata v jedinečné sbírce Život Karla IV. připomínají nejdůležitější momenty života císaře a krále Karla IV. Významné stavby, za jejichž vznikem stál, ale i osobnosti, které zásadně ovlivnily jeho život a určily jeho směřování na nejvyšší světský post tehdejší Evropy. Kolekce cihliček z ryzího zlata vzdává hold zlatému věku našich dějin. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní zlaté cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího zlata 999,9/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány ryze českou Bohemia mincovnou.


Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album s druhou zásilkou sbírky pro důstojné uložení Vašich numismatů,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit