Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu
Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu

Život Karla IV. - sbírka 12 cihliček z ryzího zlata ve sběratelském albu

645 let od úmrtí našeho nejvýznamnějšího panovníka

Není skladem
  • Sbírka 12 oficiálních cihliček z ryzího zlata v nejvyšší kvalitě Proof
  • Sleva 7 838 Kč, vč. úspory na poštovném
  • Certifikát autentičnosti ke každé cihličce
  • Sběratelské album ZDARMA

Detailní popis

Vzpomínku na našeho nejvýznamnějšího panovníka, císaře a krále Karla IV., pro Vás Bohemia mincovna připravila v podobě jedinečné sbírky Život Karla IV., která mapuje nejdůležitější momenty jeho života na 12 oficiálních cihličkách z ryzího zlata v nejvyšší kvalitě Proof. 

Sbírka představuje významné stavby, za jejichž vznikem stál, ale i osobnosti, které zásadně ovlivnily jeho život a určily jeho směřování na nejvyšší světský post tehdejší Evropy. Kolekce cihliček z ryzího zlata vzdává hold zlatému věku našich dějin. Reverzní strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva, moravské i slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Prémiovou kolekci Život Karla IV. s kompletní sbírkou dvanácti zlatých cihliček jsme pro Vás připravili za zvýhodněnou cenu 19 990 Kč, oproti běžné ceně 26 280 Kč. Navíc ušetříte 1 548 Kč na poštovném a balném, jelikož k Vám zásilka zamíří pouze jednou. Celkem tedy ušetříte celých 7 838 Kč.

První roky vládnutí byly pro nového českého krále Jana Lucemburského těžké. Musel se vyrovnávat s domácím odbojem, když si na český trůn činili nárok vlivní šlechtici. Proto měl nesmírnou radost z narození syna, následníka trůnu a dědice. Byl pokřtěn jako Václav, jméno Karel přijal až při biřmování.

Život budoucímu českému králi a římskému císaři Karlu IV. dala Eliška Přemyslovna, poslední hrdá představitelka rodu Přemyslovců, která tak v našich dějinách sehrála neopakovatelnou historickou úlohu.

Symbolem soumraku středověkého rytířstva se stala bitva u Kresčaku v roce 1346, ve které padl i král Jan Lucemburský. Do té doby takřka neporazitelní, v těžké zbroji odění válečníci na koních, nebyli schopni vzdorovat anglickým lučištníkům.


Karel IV. byl českým králem slavnostně korunován rok po smrti svého otce. Propracovaný a promyšlený korunovační ceremoniál s novou svatováclavskou korunou dával všem jasně najevo, že vzdělaný a zbožný král je na panování skvěle připraven. Královská koruna zasvěcená svatému Václavovi je nejen nejvýznamnější součástí českých korunovačních klenotů, ale především jedinečným symbolem české státnosti. Svatováclavskou korunu v podobě, v jaké ji známe dnes, nechal pro svou korunovaci českým králem zhotovit Karel IV.

Blanka z Valois, první ze čtyř manželek Karla IV., zemřela předčasně v roce 1348. Její portrét na averzu cihličky doplňuje znak lilie, který odkazuje na erb francouzské dynastie Valois, z níž Blanka pocházela.

Jedním z významných kroků Karla IV. pro zvýšení významu Prahy jako politického středu Evropy bylo založení pražské univerzity v roce 1348.

Základní kámen hradu Karlštejn, nejvýznamnějšího a nejznámějšího českého hradu, položil Karel IV. roku 1348 a na stavbu i osobně dohlížel. Zbožný vladař budoval hrad nejprve jako své soukromé reprezentativní sídlo, až později ho začal využívat jako říšskou klenotnici pro korunovační klenoty a svaté relikvie.


Císařem Svaté říše římské byl Karel IV. korunován v roce 1355.

Karlův most, jehož stavbu zahájil Karel IV. v roce 1357, spojil Menší Město pražské se Starým Městem a dodnes patří mezi nejvýznamnější české stavby.

Václav IV., vytoužený syn a nástupce císaře Karla IV. a jeho třetí manželky Anny Svídnické, se narodil v roce 1361. Vládl v letech 1378–1419 jako český král a v letech 1376–1400 též jako král římský.

Zikmund Lucemburský, druhý syn Karla IV., získal kvůli dřívější české historiografii neprávem cejch Husova zrádce a proradného panovníka. Jeho smrtí česká linie Lucemburků vymřela po meči.

Specifikace

Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano
Balení 12 cihliček ve sběratelském albu
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit