Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pamětní ražba k 20. výročí vzniku neziskové organizace Nedoklubko

Pamětní ražba k 20. výročí vzniku neziskové organizace Nedoklubko

Nezisková organizace Nedoklubko již 20 let pomáhá rodinám předčasně narozených dětí a aktivně podporuje výzkum v oblasti neonatologie. Toto významné výročí bylo pro ryze českou numismatickou značku Bohemia mincovna inspirací k vydání limitované edice originálních pamětních medailí

Již od roku 2002 podporuje nezisková organizace Nedoklubko rodiče předčasně narozených dětí, kterých se v České republice každoročně narodí téměř 9000. Spolupracuje se všemi perinatologickými centry v České republice a specialisty z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči.

„Nedoklubko předává víru a naději, je tady pro ty, kteří je potřebují. Abychom však mohli pomoci co největšímu počtu rodin, neobejdeme se bez dárců a partnerů. Jen díky nim můžeme poskytovat okamžitou a ucelenou informační podporu rodičům, dodávat potřebné vybavení do neonatologických oddělení a zajišťovat finanční prostředky na výzkum v oblasti prevence předčasných porodů na Gynekologicko-porodnické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a VFN v Praze,“ vysvětluje předsedkyně a ředitelka organizace Nedoklubko, Lucie Žáčková.

Mezi partnery a podporovatele spolku Nedoklubko se letos zařadila i ryze česká numismatická značka Bohemia mincovna, která se rozhodla jeho dvacetiletou záslužnou činnost podpořit vydáním limitované edice pamětních medailí.

„Inspirací k designu pamětní ražby ‚Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami‘ se stal motiv miminka v dlani, který dokonale vystihuje zranitelnost předčasně narozeného dítěte a množství podpory, péče a lásky, které potřebuje jak ze strany lékařů, tak hlavně ze strany rodičů. Ražba medaile byla následně provedena ve dvou specifikacích: v nejvyšší mincovní kvalitě z ryzího stříbra a rovněž v čistém ražebním lesku ze speciální slitiny oceli a niklu. Obě ražby jsou přísně limitované počtem 200, resp. 1000 exemplářů,“ popisuje genezi návrhu a výroby medaile ředitel společnosti Bohemia mincovna, Luboš Krčil.

Výroční pamětní medaile Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami byly uvedeny do prodeje na letošním veletrhu Sběratel, největší sběratelské akci tohoto druhu ve střední a východní Evropě, který se uskutečnil 9. a 10. září 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. V pátek 9. září ve 12 hodin u společného stánku značky Bohemia mincovna a spolku Nedoklubko, č. 209 v hale 2, byly medaile slavnostně pokřtěny herečkou Sarou Sandevou a primářem Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Bulovka, MUDr. Martinem Čihařem. Nyní jsou pamětní medaile distribuovány výhradně společností Moje mincovna CZ.

„Jsem velmi rád, že můžeme poskytnout platformu našeho internetového obchodu a logistické know-how tomuto bohulibému projektu, a doufám, že si výroční pamětní medaile ‚Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami‘ najdou cestu k co největšímu počtu altruistických sběratelů. Věřím, že vybraná finanční částka prostřednictvím spolku Nedoklubko pomůže mnoha rodinám, jejichž miminko přišlo na svět dříve, než čekali, a stane se základem našeho dlouhodobého partnerství,“ vyjádřil se k projektu ředitel společnosti Moje mincovna CZ, Libor Veselý.

Podíl z výtěžku z prodeje výročních pamětních medailí Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami bude převeden na transparentní účet neziskové organizace Nedoklubko 1171717/0100 a bude použit na projekt Uvítací terapeutický balíček, který poskytuje důležitou psychologickou podporu rodinám předčasně narozených dětí a zprostředkovává odborné informace neonatologů a zkušenosti rodičů, kteří si stejnou zkušeností již prošli.

Výroční pamětní medaile Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami je možno zakoupit pouze na webových stránkách Moje mincovna CZ, výhradního distributora produktů Bohemia mincovna, ve dvou specifikacích - v čistém ražebním lesku za 200 Kč; ražba z ryzího stříbra se nabízí za 2880 Kč.