Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

280 let výročí korunovace Marie Terezie - stříbrná ražba, Proof
280 let výročí korunovace Marie Terezie - stříbrná ražba, Proof 280 let výročí korunovace Marie Terezie - stříbrná ražba, Proof 280 let výročí korunovace Marie Terezie - stříbrná ražba, Proof

280 let výročí korunovace Marie Terezie - stříbrná ražba, Proof

Pocta první a jediné ženě v historii, která se stala vládnoucí panovnicí Zemí Koruny české.

Není skladem
 • Ryzí stříbro 999/1000 
 • Kvalita ražby Proof
 • Pouze u Moje mincovna CZ
 • 500 exemplářů celosvětově
 • Luxusní sběratelský box včetně číslovaného certifikátu původu

Detailní popis

Unikátní pamětní ražba z ryzího stříbra oslavující  280. výročí korunovace jediné ženy, která kdy usedla na český trůnu jako vládnoucí panovnice, Marie Terezie. Tato jedinečná pamětní ražba je striktně limitovaná na pouhých 500 ks celosvětově. Numismat je vydán tradiční ryze českou značkou Bohemia mincovnou a je exkluzivně distribuován společností Moje mincovna CZ. Každá ražba je individuálně zkontrolována Českým puncovním úřadem, což představuje záruku ryzosti drahého kovu. 

Averzu ražby vévodí realistický portrét právě korunované panovnice na pozadí gotické klenby Vladislavského sálu, kde probíhala korunovační hostina. Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 1 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Marie Terezie pocházela z mocné habsburské dynastie, společně s manželem založila habsbursko-lotrinský rod. Po smrti otce se ujala vlády v dědičných zemích, ale o své země musela tvrdě bojovat. Po míru s Pruskem, který se posléze ukázal jako dočasný, dobyla zpět Prahu a nechala se korunovat českou královnou, čímž potvrdila svoje nároky na země Koruny české. Marii Terezii čekala léta dalších válek se sousedními zeměmi, v Českém království se na její vládu vzpomíná jako dobu reforem a osvícenského vládnutí.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolický 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 500 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit