Bond, James Bond stříbrná mince 1/2 oz Proof
Bond, James Bond stříbrná mince 1/2 oz Proof Bond, James Bond stříbrná mince 1/2 oz Proof Bond, James Bond stříbrná mince 1/2 oz Proof Bond, James Bond stříbrná mince 1/2 oz Proof

Bond, James Bond stříbrná mince 1/2 oz Proof

Agent Jejího Veličenstva na minci z ryzího stříbra

Není skladem
 • půl unce ryzího stříbra 999/1000
 • stylový design hodný legendárního tajného agenta 
 • nejvyšší mincovní kvalita Proof
 • symbolická limitace 15007 kusů na celém světě
 • elegantní prezentační rámeček, informační brožurka a certifikát pravosti

Detailní popis

Agent 007, bez nadsázky nejznámější špión na světě, a "jeho" Aston Martin DB5! Těžko ve světě filmu najdete větší ikony, které si právem zaslouží být zvěčněny na pamětní minci. Designeři z Britské královské mincovny se svého zadání vytvořit stylový design zhostili naprosto dokonale.

Postavu fiktivního agenta britské tajné služby MI6 vytvořil spisovatel Ian Fleming během své dovolené, kterou v únoru 1952 trávil ve svém jamajském sídle Zlaté oko (Golden Eye - později název pro jednu z bondovek).

Bond získal svoje jméno po americkém ornitologovi Jamesi Bondovi, expertovi na karibské ptáky. Jakožto horlivý pozorovatel ptáků měl i Fleming na svém sídle výtisk Bondovy publikace Ptáci Západní Indie. Ve 20. bondovce Dnes neumírej se James Bond při setkání s Halle Berry vydává právě za ornitologa. Fleming o Bondovi časem napsal řadu románů, které byly vesměs všechny zfilmovány. 

Postava Jamese Bonda se poprvé objevila v americké televizní adaptaci Flemingova románu už roku 1954 v epizodě Casino Royale televizního seriálu Climax! Ve filmu pak existuje od roku 1962. Bylo o ní natočeno 24 „oficiálních“ filmů, dva „neoficiální“ filmy a celá série se stala celosvětovou kultovní záležitostí.


Prvním, a pro mnohé fanoušky i jediným, filmovým představitelem Bonda se stal Sean Connery, který posléze natočil 6 bondovek. Poslední Bond - Daniel Craig si tajného agenta zahrál zatím pětkrát, naposledy ve filmu No Time to Die, který čeká na uvedení do kin v letošním roce.

Pamětní mince Bond, James Bond je ražená do půl unce ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě Proof v symbolickém počtu 15007 kusů na celém světě a je dodávána v elegantním prezentačním rámečku společně s informační brožurkou a certifikátem pravosti.

Specifikace

Země emitenta Velká Británie
Rok emise 2020
Nominální hodnota 1 GBP
Limitace 15 007 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 925/1000
Hmotnost 15,71 g (1/2 oz)
Průměr 27 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Royal Mint
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit