Boudica - Warrior Queen stříbrná mince 3 oz Antique
Boudica - Warrior Queen stříbrná mince 3 oz Antique Boudica - Warrior Queen stříbrná mince 3 oz Antique

Boudica - Warrior Queen stříbrná mince 3 oz Antique

Unikátní stříbrná mince ve tvaru keltského kříže

Skladem
9 900 Kč
 • 3 unce ryzího stříbra 999/1000
 • Mince jedinečného tvaru s výjimečně vysokým reliéfem ražby
 • Vysoká kvalita v provedení Antique finish
 • Nízká limitace - pouhých 999 exemplářů pro celý svět
 • Dodávana v elegantním dárkovém balení spolu s certifikátem autentičnosti zaručujícím kvalitu a specifikaci mince

Detailní popis

Výjimečná pamětní mince s mimořádně vysokým reliéfem a starožitným vzhledem symbolizuje odkaz fascinující keltské historie a hrdinských činů královny Boudici. Bojovnice, která povstala proti Římu, a jejíž příběh inspiroval mnoho dalších generací. Emitována byla v extrémně nízkém počtu pouhých 999 exemplářů a obdržíte ji v elegantním dárkovém balení spolu s certifikátem autentičnosti

Boudica se po smrti manžela, icenského krále Prasutaga v roce 60 ujala vlády nad uzemím dnešního Norfolku v Anglii. Aby král uchránil část království, sepsal závěť, v níž polovinu odkázal vládnoucímu císaři Neronovi a druhou dcerám. Ty však byly ještě nízkého věku. Pro Kelty nebyla vládnoucí žena nic neobvyklého. Ale Římané, kteří se po 20 let neúspěšně snažili ovládnout britské ostrovy, to neakceptovali. Vyplenili posvátný ostrov Mona, pokáceli posvátné duby a povraždili místní kněžky. Poté vydrancovali královský dvůr, dcery znásilnili, Baudicu zbičovali.

To mělo ovšem jiný účinek, než očekávali. Boudica si podmanila další keltské kmeny a podnítila je k povstání proti Římanům. S vojskem, tvořeným obyčejnými venkovany, dobyla římská města Camulodunum (Colchester) a Londinium (Londýn). Osudným se jí stalo tažení na Verulamium (St Albans) obývané místními civilisty. To způsobilo rozkol její armády. Povstání bylo poté rozdrceno římským vojskem pod vedením Gaie Suetonia Paulina. Armáda povstalců byla počtem desetinásobná, ale bojovalo se podle římských pravidel. V bitvě, označené za nejlepší výsledek římských tažení, zemřelo 400 legionářů a 80 tisíc Britů. Baudica krátce poté spáchala sebevraždu.

Specifikace

Země emitenta Isle of Man
Rok emise 2019
Nominální hodnota 5 GBP
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 93,3 g (3 oz)
Průměr 55 mm
Kvalita Antique finish
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit