Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Protektorát Čechy a Morava – 85 let, stříbrná výroční ražba
Protektorát Čechy a Morava – 85 let, stříbrná výroční ražba Protektorát Čechy a Morava – 85 let, stříbrná výroční ražba

Protektorát Čechy a Morava – 85 let, stříbrná výroční ražba

Unikátní pamětní ražba z ryzího stříbra připomínající výročí jednoho z nejtemnějších období české historie

Není skladem
 • Limitovaná výroční ražba
 • Jen 500 kusů pro celý svět
 • Nejvyšší kvalita ražby PROOF
 • Ryzí stříbro 999/1000 – zkontrolováno Puncovním úřadem ČR
 • Elegantní box pro bezpečné uložení ražby
 • Číslovaný certifikát původu

Detailní popis

Unikátní stříbrná pamětní ražba tradiční české Bohemia mincovny připomínající 85. výročí vzniku Protektorátu Čechy a Morava, jedno z nejtemnějších období české historie. Další numismat nejvyšší kvality ražby z velmi vyhledávané série mapující nejvýznamnější historické milníky našich dějin exkluzivně k dostání pouze u Moje mincovna CZ.

Protektorát byl jedním z nejtemnějších období moderní české historie, charakterizovaným německou okupací, politickou a ekonomickou represí, a utrpením mnoha lidí. Byl vytvořen po sérii politických událostí, které vedly k rozpadu Československa. Klíčovým momentem byla Mnichovská dohoda z roku 1938, kdy Francie, Velká Británie, Německo a Itálie rozhodly o odstoupení pohraničních oblastí s německou menšinou (Sudety) Německu. V březnu 1939 pak německé vojsko obsadilo zbytek Českých zemí, zatímco Slovensko vyhlásilo nezávislost pod ochranou Německa. Německo využívalo protektorát především jako zdroj průmyslové výroby a pracovní síly pro válečné účely. Byly zavedeny přísné pracovní a hospodářské kontroly, a mnoho Čechů bylo nasazeno v německých továrnách a zemědělství. Židovské obyvatelstvo bylo perzekvováno a mnozí byli deportováni do koncentračních táborů. Protektorát Čechy a Morava existoval až do května 1945. Jeho konec nastal po postupu spojeneckých vojsk a povstání českého obyvatelstva proti německé okupaci. Po válce byl obnoven Československý stát.

Averzu ražby dominuje německá orlice ze znaku nacistického Německa, mapa okleštěné Československé republiky, ve které byl 16. 3. 1939 ustanoven Protektorát Čechy a Morava, odstraňování hraničního orientačního sloupu v Sudetech.

Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 1 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Toto malé umělecké dílo je dodáváno v elegantním sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem, jež potvrzuje jeho původ a pravost. 

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Nominální hodnota symbolický 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 500 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box

 

 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit