Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra
Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra

Puma americká v 10 uncích ryzího stříbra

Nádherná inovativní mince zušlechtěna ryzím zlatem

Skladem
26 900 Kč
 • 10 uncí ryzího stříbra (315,71 g)
 • Inovativní design
 • Zušlechtěno ryzím zlatem
 • Impozantní průměr 65 mm
 • Luxusní sběratelský box

Detailní popis

Naprosto unikátní a nádherná mince ve velkém průměru 65 mm se ztvárněním pumy, největší a nejmocnější z kanadských kočkovitých šelem. Luxusní mince byla vyražena do 10 uncí ryzího stříbra 999/1000 a je navíc parciálně zušlechtěna ryzím zlatemStříbrná soška, ​​která je důkazem ducha inovativního umění a řemeslné zručnosti Kanadské královské mincovny, je jedinečně tvarována tak, aby prezentovala nejvýraznější rysy pumy. I přes svůj neobvyklý tvar je mince bezpečně chráněna uvnitř kupolovité kapsle. Celosvětová limitace sběratelské ražby je pouhých 1 200 exemplářů. 

Největší a nejmocnější z kanadských velkých koček, puma ( Puma concolor ) je mistrem maskování v kanadské divočině. Její pozoruhodně dlouhý ocas jí pomáhá udržovat působivou rovnováhu, když kráčí s jistotou v terénu, zatímco její zrak a sluch jsou dokonale přizpůsobeny nočnímu lovu. Tato selektivně pozlacená stříbrná mince vzdává hold tajemnému druhu prostřednictvím jedinečně tvarovaného designu, který vyjadřuje její impozantní sílu.

Design:

Mince kterou navrhl vynikající kanadský výtvarný umělec Karl Lansing, nabízí sochařskou oslavu nepolapitelného lovce v divočině. Tato stříbrná skulptura, která má jedinečný tvar pumy, se zvedá z povrchu mince a poskytuje ohromující multidimenzionální zážitek. Svalnatý vzhled pumy se naplno projevuje, když se klouže těsně k zemi a její dlouhý ocas je za ní jemně zakřivený. Zastavený pohyb ztělesňuje schopnost pumy vrhat se bleskovou rychlostí na kořist a umožňuje vzácný pohled na rysy této tajemné šelmy, včetně jemnějších detailů, jako je struktura její srsti.

Obal:

Sběratelské mince je umístěna v dřevěném luxusním boxu spolu s certifikátem pravosti z Kanadské královské mincovny. 

Specifikace

Země původu Kanada
Rok 2017
Nominální hodnota 100 dolarů
Limitace 1 200 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 315,71 g (10 oz)
Průměr 65 mm
Zušlechtění Zlato 999/1000
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit