Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Český Krumlov, 1 oz
Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Český Krumlov, 1 oz Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Český Krumlov, 1 oz Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Český Krumlov, 1 oz Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Český Krumlov, 1 oz

Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Český Krumlov, 1 oz

Stříbrná ražba s detailním vyobrazením nejslavnějšího jihočeského města s ikonickou zámeckou věží ve vysokém reliéfu

Není skladem
 • 1 unce ryzího stříbra 999/1000
 • Ražba ve vysokém reliéfu 
 • Záruka exluzivity - pouze u Moje mincovna CZ
 • Striktní limitace 999 exemplářů
 • Luxusní dřevěná etuje
 • Číslovaný certifikát pravosti

Detailní popis

Unikátní ražba ve vysokém reliéfu znázorňuje nejslavnější jihočeské město, Český Krumlov. Toto jedinečné umělecké dílo je raženo do 1 unce stříbra o ryzosti 999/1000 ve striktně nízké limitaci 999 kusů. Průměr 45 mm umožňuje vyniknout každému preciznímu detailu motivu. Díky provedení ve vysokém reliéfu vypadá věž krumlovského zámku realisticky, doslova vystupuje z ražby. Numismat vzešel z produkce ryze české Bohemia mincovny, jejíž produkty máme tu čest exkluzivně distribuovat. Každá ražba je individuálně puncovaná Českým puncovním úřadem a spolu s číslovaným certifikátem pravosti uložena v luxusním dřevěném boxu.

Český Krumlov uchvátí každého milovníka romantických historických míst. Jde o nejslavnější město v Jihočeském kraji, které se těší obrovské oblíbenosti u českých i zahraničních turistů. Spolu s několika dalšími městy bývá označován jako Brána Šumavy. Jméno města je odvozeno z německého Krumme Ave, neboli křivý luh, což označuje zákruty řeky Vltavy mezi nimiž je město položeno. Na pobřeží řeky jsou dnes umístěny kavárny a restaurace, ve kterých si návštěvníci mohou vychutnat kouzlo města. Symbolem Českého Krumlova je rozsáhlý hrad a zámek, který patří k nejdůležitějším památkám střední Evropy. Hrad byl původně postaven ve 13. století jako gotický a poté byl přestavěn v období renesance. Nejvýznamnější přestavba však proběhla v 18. století, kdy došlo k barokní a rokokové úpravě. Dlouhou tradici zde má chov medvědů, kteří pobývají v zámeckém příkopě. Jedním z největších lákadel pro návštěvníky města je také Otáčivé hlediště umístěné v horní části Zámecké zahrady.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 10 Tolar Čechie
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 31,1 g (1 oz)
Průměr 45 mm
Kvalita Proof-like
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit