Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Claude Monet, stříbrná mince, 2 oz, Proof
Claude Monet, stříbrná mince, 2 oz, Proof - reverz Claude Monet, stříbrná mince, 2 oz, Proof

Claude Monet, stříbrná mince, 2 oz, Proof

Spojení slavného díla Claude Moneta a jeho autoportrétu na ultra vysokém reliéfu

Skladem
6 490 Kč
 • 2 unce ryzího stříbra
 • Ultra vysoký reliéf 
 • Nejvyšší kvalita ražby
 • Striktně limitovaná emise
 • Certifikát pravosti v elegantním sběratelském boxu

Detailní popis

"Má zahrada je mé nejkrásnější mistrovské dílo.- Claude Monet

Byla to právě jeho zahrada ve vesničce Giverny, která Monetovi sloužila rovněž jako umělecká inspirace po dobu více jak dvaceti let. Sám Monet prohlásil: „Jsem z ní u vytržení“. Jezírko s lekníny je jedno z nejznámějších děl francouzského impresionistického umělce Claude Moneta, rovněž známého jako Otec impresionismu. Celé plátno je téměř zcela pokryto lekníny, vodními rostlinami s nádhernými květy, které Monet pečlivě v jezírku pěstoval. Mistrovo dílo je také pozoruhodné svým téměř kruhovým formátem, což je pro klasický obraz neobvyklým tvarem. Monet se tímto netradičním formátem snažil vyvolat pocit, že se divák dívá na scénu přímo přes okno, což umocňuje dojem autentičnosti a reality okamžiku. Tento obraz je důkazem Monetovy lásky k přírodě a zároveň je to i ikonické dílo, které se stalo symbolem Monetova uměleckého odkazu a přitahuje pozornost milovníků umění po celém světě dodnes.

Mistrovská mince Claude Monet, na jejímž averzu sám autor pózuje před svým slavným obrazem, je ražena do 2 uncí ryzího stříbra v nejvyšší ražební kvalitě. Ultra vysoký reliéf na solidním průměru 50 mm dodává celému motivu velmi realistický dojem.

Neméně zajímavá je i zadní strana mince. Podobizna britské královny, název země emitenta a nominální hodnota mince jsou zarámovány v obraze, který malíř právě dokončuje posledním tahem štětce.

Každý z exemplářů této originální emise je uložen v elegantní krabičce spolu s certifikátem autentičnosti zaručujícím pravost, původ a technické specifikace mince.

Specifikace

Země původu Cook Islands
Rok 2023
Nominální hodnota 10 Dolarů
Limitace 1500 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 2 oz
Průměr 50 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Ultra vysoký reliéf
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Masters of Art: Claude Monet mince

Mohlo by se vám také líbit