Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina
Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina

Luxusní set historických mincí Commodus a Crispina

Syn Marca Aurelia a Faustiny se svou ženou Crispinou, na stříbrných mincích

Není skladem
 • Originální historické mince ražené v letech 166 - 192 n.l.
 • Pouze 499 setů
 • Stříbrné artefakty ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
 • Sběratelský box pro prezentaci mincí
 • Číslovaný certifikát zaručují pravost 
 • Příběhová karta 

Detailní popis

Unikátní set originálních historických mincí Commodus a Crispina. Tyto stříbrné skvosty v ryzosti 900/1000 jsou ve velmi dobré kvalitě zachovalosti i přes fakt, že jsou více než 1700 let staré. Císař Commodus byl synem moudrého a statečného vládce císaře Marca Aurelia a jeho spřízněné duše císařovny Faustiny. Exkluzivní sada originálních stříbrných mincí císaře Commoda a jeho ženy Crispiny volně navazuje na exkluzivní set Marcus Aurelius a Faustina z úspěšné mini série Římské páry.

Lucius Aurelius Commodus, syn moudrého a statečného vládce císaře Marca Aurelia a krásné a inteligentní císařovny Faustiny, vládnoucí jako římský císař v letech 180 až 192, byl postavou fascinující svou komplexností i rozpory. Narodil se v roce 161 a byl vzděláván ve filozofii a vladařských uměních pod dohledem svého otce, jednoho z pěti „dobrých císařů“ a známého stoika. Přesto Commodova vláda kontrastovala s principy a ideály jeho otce, což nakonec vedlo ke zkáze jeho reputace a celé Říše římské.

Bruttia Crispina, jeho žena, byla jako hvězda ve vzdáleném vesmíru, tajemná a nedosažitelná. Jejich svazek byl věncem politiky, spleteným v roce 178, aby spojil vlivné rodiny a upevnil Commodovu moc.

Láska mezi Commodem a Crispinou byla tkaná ze zlatých nití ambicí a povinnosti. Commodus, mladý císař, plný vášně a touhy po uznání, se vzpíral stínu svého otce. Toužil být oslavován jako božský vládce, nový Hercules, který by oslnil svět svou mocí. Avšak vláda Commoda byla písní se smutným refrénem. Přestože měl v rukou vládu nad nejmocnější říší své doby, jeho kroky značila nejistota a extravagantnost. Zatímco senát hledal střízlivou moudrost Marca Aurelia, Commodus tančil se svými sny o věčné slávě. Jeho láskou bylo Koloseum, kde jako gladiátor bojoval za bouřlivého aplausu a šokovaných výkřiků lidu. Crispina, v jeho stínu, sledovala jeho vzestupy a pády s tichou důstojností, ale jejich světy se vzájemně míjely jako lodě ve tmě. Jejich společný čas ve světlech paláce byl zastíněn osamělostí a nedorozuměním.

Konec jejich příběhu byl jako závěrečný akord tragické symfonie. Commodus, zrazen svými nejbližšími, byl zavražděn roku 192. Crispina, oběť politických intrik a odcizení, byla vyhoštěna a pravděpodobně popravena, její osud je zahalen rouškou tajemství. Tak skončil příběh Commoda a Crispiny, odraz doby, kdy se římská velikost potýkala s lidskými slabostmi a zlatá éra císařství pomalu zapadala do stínů historie.

Tento exkluzivní set je celosvětově striktně limitován na pouhých 499 exemplářů a je dodáván v elegantní sběratelské krabičce spolu s certifikátem zaručujícím pravost i původ a příběhovou kartou. 

Specifikace

Země původu SVATÁ ŘÍŠE ŘÍMSKÁ
Rok 166 - 192
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 900/1000
Hmotnost 3 g + 3 g
Průměr 18 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit