Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof
Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof

Zlatá horečka na Klondiku - 125. výročí - stříbrná mince 50 g Proof

Stříbrná mince v unikátním tvaru rýžovací pánve připomíná 125 let od vypuknutí Zlaté horečky na Klondiku

Skladem
5 990 Kč
 • 50 gramů ryzího stříbra 999/1000
 • Unikátní konkávní tvar mince symbolizující rýžovací pánev na zlato
 • Impozantní průměr 7 cm
 • Vložené nugetky zušlechtěné ryzím zlatem
 • Elegantní dárková krabička
 • Pouze 1999 exemplářů na celém světě

Detailní popis

Mince z ryzího stříbra o impozantním průměru 7 cm v unikátním konkávním tvaru vytváří autentický dojem rýžovací pánve, ve které se třpytí 7 nugetek zušlechtěných ryzím zlatem. Reverz mince zobrazuje typický výjev rýžování zlata dychtivými prospektory u řečiště Klondiku. Tento brilantní numismat je dodáván v elegantním boxu a je tak ideálním hotnotným dárkem pro Vaše blízké.

16. srpen roku 1896 se navždy zapsal do dějin jako den, který odstartoval historicky největší masovou migraci lidí za účelem hledání naleziště zlata. Američan George Carmack se spolu se svou manželkou a švagry vydal chytat lososy na území okolo řeky Klondike na severozápadě Kanady. Jaké bylo jejich překvapení, když díky informaci od zlatokopa Roberta Hendersona našli na tomto místě veliké množství zlata. A tuto převratnou událost si samozřejmě nenechali pro sebe.

Zpráva o novém nalezišti zlata způsobila vypuknutí zlaté horečky nebývalých rozměrů. Tisíce prospektorů opustili svá zaměstnání a rodiny a vydali se na cestu za bohatstvím. V následujících třech letech se do oblasti vydalo téměř sto tisíc lidí, objevil se mezi nimi i slavný spisovatel Jack London. Na většinu nadšenců však čekalo zklamání. Spousta z nich nepřežila náročnou cestu, oblast byla pustá a nehostinná. Výnosná území již byla zabraná prvními příchozími a zlata rychle ubývalo. Zlatokopům tak nezbylo nic jiného, než jít hledat štěstí jinam.

Specifikace

Země původu Solomon Islands
Rok 2021
Nominální hodnota 5 SBD
Limitace 1999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 50 g
Průměr 70 mm
Kvalita Proof like
Zušlechtění parciálně pozlaceno
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit