Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka
Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka

Exkluzivní set originálních historických mincí - Americká občanská válka

Stříbrná reálná platidla z let 1825-1869

Skladem
9 990 Kč
 • Reálná platidla z let 1825-1869
 • Stříbrné mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
 • Reprezentativní sběratelský box pro prezentaci mincí
 • Pravé historické noviny ZDARMA 
 • Certifikát zaručují pravost a původ

Detailní popis

Exkluzivní set vzpomínající americkou občanskou válku, která propukla před 163 lety. Tato luxusní sada je tvořena dvěmi originálními mincemi, stříbrným 1/4 dolarem a stříbrným 1 realem. Obě historické mince jsou ve velmi dobré kvalitě zachovalosti i přes fakt, že se jedná o více než 150 let stará originální platidla. K tomuto skvostnému setu jsou navíc zcela ZDARMA původní noviny The New York Tribune přinášející zprávy o tehdejších bitvách, politice a životech lidí v tehdejších rozechvělých časech. Mince jsou uloženy v elegantní krabičce s certifikátem zaručujícím pravost a původ společně s výpravnou příběhovou kartou

Americká občanská válka, která probíhala v letech 1861 až 1865, byla klíčovým obdobím v historii Spojených států amerických, kdy se severní státy Unie střetly s jižními Konfederovanými státy. Toto období bylo poznamenáno boji o zrušení otroctví a zachování federální unie. Příběh této války je příběhem o rozdělení, odvaze a nakonec i o znovusjednocení. Téměř patnáct let před tím, v roce 1846, se již na stejných místech odehrávala jiná válka – mexicko-americká. Spojené státy, rozpínavé a hladové po nových územích, pohlížely na západ, kde se rozprostíralo Mexiko. Válka byla krutá a ničivá a její stopy se vtiskly do duše obou národů. Americké síly, vedené generály, jako byl Zachary Taylor a Winfield Scott, postupovaly proti mexické armádě. Válka skončila vítězstvím Spojených států a podpisem tzv. Smlouvy z Guadalupe Hidalgo v roce 1848, která výrazně rozšířila území USA. Generál Ulysses S. Grant, který hrál významnou roli v občanské válce, se poprvé osvědčil během mexicko-americké války. Abraham Lincoln, který byl v době mexicko-americké války ještě mladým politikem, se později stal klíčovou postavou v občanské válce jako prezident bojující za zachování Unie. V těchto bouřlivých dobách byly raženy mince, které dnes tvoří set „Americká občanská válka“. Každá z těchto mincí vypráví svůj příběh, příběh národa, který se formoval v ohni válek a konfliktů. Mexický real připomíná národ, který ztratil část svého území, ale zachoval si svou hrdost a identitu.

Specifikace

Země původu Mexiko, USA
Rok 1825 - 1869
Nominální hodnota 1 Real, 1/4 dolar
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 900 - 903/1000
Hmotnost 3,38 g, 6,22 g
Průměr 21,1 mm, 24,3 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano, s příběhovou kartou
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit